این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کتابی که برای یافتن تعریف کلمات

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کتابی که برای یافتن تعریف کلمات را از این سایت دریافت کنید.

  معرفی و دانلود کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد

  اگر به دنبال آن هستید تا زندگی‌تان را متحول کنید، پس کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد را از دست ندهید. جان گوردون، دن بریتون و جیمی پیج در این کتاب به شما کمک می‌کنند تا با استفاده از تنها یک واژه خاص لحظات...

  خانه›روانشناسی›موفقیت و خودسازی›کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد

  معرفی و دانلود کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد

  (۱۷ رای)

  نویسنده: جان گوردون، دن بریتون، جیمی پیج

  مترجم: هانیه منشی زاده

  ناشر: شادن پژواک

  برای دانلود قانونی کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

  معرفی کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد

  اگر به دنبال آن هستید تا زندگی‌تان را متحول کنید، پس کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد را از دست ندهید. جان گوردون، دن بریتون و جیمی پیج در این کتاب به شما کمک می‌کنند تا با استفاده از تنها یک واژه خاص لحظات ارزشمند خود را هدفمند کرده و بهتر سپری کنید.

  درباره کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد:

  کلمات بسیار نیرومند هستند. آن‌ها قدرت الهام بخشیدن، ترغیب، قدرشناسی، تسکین و تبدیل کردن ناممکن‌ها به ممکن را دارند. در طول تاریخ، این کلمات بودند که توانسته‌اند جوامع، مردم و روابط را دگرگون کنند. آن‌ها به شما الهام بخشیده‌اند تا برابری نژادی را انتخاب کنید و بعد از سهمگین‌ترین تراژدی‌های زندگی‌تان، التیام بیابید.

  اما واقعا "یک کلمه" چطور می‌تواند تفاوت ایجاد کند؟ همه شما می‌دانید که کلمات قدرتمند هستند. به همین خاطر در جملات و سخنرانی‌های الهام بخش گنجانده می‌شوند. اما آیا "یک کلمه" به خودی خود می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد؟

  پاسخ جان گوردون (Jon Gordon) به این سوالات در کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد (One word that will change your life) یک بله‌ی قاطعانه است. او بعد از تقریباً 15 سال تحقیق حرفه‌ای در این زمینه به همراه دیگر همکارانش دن بریتون (Dan Britton) و جیمی پیج (Jimmy Page) متوجه شده که وقتی کلمه‌ سالیانه خود را پیدا می‌کنید، طرز فکر کردنتان، کلمات مورد استفاده در صحبت‌هایتان، گرایش‌های قلبی‌تان و حتی اقدامات شما تغییر می‌کنند.

  درست مثل زمانی که ماشین جدیدی می‌خرید و بعد به هر جایی که پا می‌گذارید، همان مدل خودرو در مقابلتان ظاهر می‌شود، یک کلمه‌تان را هم در همه جا خواهید دید. "یک کلمه“، به شما وضوح و تمرکز بیشتری برای مواجهه با بحران‌های مختلف دنیای پرمشغله و پراسترس می‌دهد. همان‌طور که پرتوی نور در هم فشرده شده تبدیل به لیزری می‌شود که می‌تواند آهن را برش دهد، زندگی متمرکز با یک کلمه هم تبدیل به نیرویی می‌شود که شرایط کنونی شما را برش می‌دهد.

  آنچه جان گوردون در این کتاب با شما در میان می‌گذارد، ایده‌ی ساده و قدرتمندی است که تأثیر واقعی در زندگی‌تان ایجاد خواهد کرد. کلمه زندگی واژه‌ای است که شما را تعریف کرده و به سوی تبدیل شدن به بهترین خودتان راهنمایی می‌کند. با کشف این کلمه شما می‌توانید زندگی‌تان را بهتر و باانگیزه‌تر ادامه دهید. پس فقط به مطالعه این کتاب بسنده نکنید، آن «کلمه» را پیدا کنید و وقتی آن را کشف کردید، تردید نکنید. باور داشته باشید که این کلمه نه تنها شما را تغییر می‌دهید بلکه به شما کمک می‌کند تا با استفاده از آن دنیا را دگرگون کنید.

  نکوداشت‌های کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد:

  - زندگی ما گاهی اوقات خیلی آشفته، درهم‌وبرهم و پیچیده است. کتاب «یک کلمه» راه ساده‌ای را برای تمرکز نشان می‌دهد. این شما را به سمت آن چیزی راهنمایی می‌کند که در حال حاضر مهم است و توضیح می‌دهد که از آن به بعد چگونه باید زندگی کنید. این یک مفهوم سرنوشت‌ساز است که نحوه‌ی زندگی شما را متحول می‌کند. کتاب “یک کلمه “را بگیرید. کتاب “یک کلمه “را بخوانید. یک کلمه‌ی خود را بیابید و در نهایت بهترین سال زندگی‌تان را تجربه خواهید کرد. (دَن وِبستِر)

  - یک کلمه، کتاب بسیار کوچکی است که ایده‌ی بسیار ساده‌ای را منتقل می‌کند. یک کلمه‌ی خود را برای سال جدید کشف کنید، آن را همراه داشته باشید، آن را زندگی کنید و تأثیر آن را بر زندگی خود تجربه کنید. در “یک کلمه “اگر بخواهم این کتاب را توصیف کنم باید بگویم: بسیار گران‌بهاست! (کن بلانچارد)

  - در 10 سال گذشته از من خواسته شده‌ است تا حداقل 1000 کتاب را در زمینه‌ی رهبری، تغییر شخصی و هدف زندگی ویراستاری کنم. اگر مجبور بودم یکی از آن‌ها را انتخاب کنم، انتخاب اول من «“یک کلمه “که زندگی شما را تغییر خواهد داد» است. چرا؟ کتاب "یک کلمه"، یک وعده‌ی جسورانه می‌دهد و سپس آن را محقق می‌کند. من تا الان دوبار این کتاب را به طور کامل خوانده‌ام. دَن (Dan)، جیمی (Jimmy) و جان (Jon) یک هدیه هم تهیه کردند که دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که می‌گوید: زندگی خود را تغییر دهید! من توصیه می‌کنم که شروع به ماجراجویی هیجان‌انگیز «یک کلمه» کنید و دوستان، خانواده و همکاران خود را دعوت کنید تا به شما ملحق شوند. من پیش‌بینی می‌کنم که شما به زودی بعضی از جالب‌ترین تجربیات خود را به دست خواهید آورد. (ران فورسِث)

  - من و همسرم کتاب «یک کلمه» را خواندیم و از آن لذت بردیم! کلمه‌ی موردعلاقه من برای توصیف این کتاب، قدرتمند است! امروز این کتاب را بخوانید و قدرت “یک کلمه “را بیابید! (لُو هُولتز)

  کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد برای چه کسانی مناسب است؟

  اگر دوست دارید به شناخت بهتری از خودتان دست یابید و تغییرانی مثبت در درون‌تان ایجاد کنید، این کتاب برای شماست.

  با جان گوردون بیشتر آشنا شویم:

  او نویسنده و سخنرانی آمریکایی است که در مورد موضوعاتی مانند مدیریت، فرهنگ، فروش و کار تیمی فعالیت می‌کند. گوردون و موسسه مشاوره‌اش به پرورش مدیران، سازمان‌ها و تیم‌های مثبت اندیش علاقه‌مند هستند. وی فارغ‌التحصیل دانشگاه کرنل و دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس از دانشگاه اِموری است. کتاب‌های پرفروش و سخنرانی‌هایش، الهام بخش خوانندگان و مخاطبان بسیاری در سراسر جهان بوده‌ است.

  جان گوردون کتا‌ب‌های مختلفی نوشته که هشت عنوان از آن‌ها از جمله «اتوبوس انرژی، اردوگاه آموزشی، نجار، شما ابتدا در رختکن برنده می‌شوید، قدرت مدیریت مثبت، قدرت تیم مثبت، دانه قهوه و مثبت بمانید» پرفروش شده‌اند.

  در بخشی از کتاب کلمه‌ای‌ که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد می‌خوانیم:

  منبع مطلب : www.ketabrah.ir

  استخراج کلمات کلیدی یک یا چند کتاب ( یا هر منبع متنی دیگر)

  قبلاً در درسی دیگر، گفتیم که برای فهمیدن 90% از کلمات یک متن یا یک گفتار، باید حدود 12 هزار کلمه از پرکاربردترین کلمات انگلیسی را بلد باشیم. از طرفی … استخراج کلمات کلیدی یک یا چند کتاب ( یا هر منبع متنی دیگر) بیشتر بخوانید »

  استخراج کلمات کلیدی یک یا چند کتاب ( یا هر منبع متنی دیگر)

  قبلاً در درسی دیگر، گفتیم که برای فهمیدن 90% از کلمات یک متن یا یک گفتار، باید حدود 12 هزار کلمه از پرکاربردترین کلمات انگلیسی را بلد باشیم.

  از طرفی ما انتظار داریم کلمات را با کیفیت خوبی یاد بگیریم. صرف حفظ کردن ترجمه فارسی یک کلمه انگلیسی کافی نیست. لازم است معنی دقیق آن ( به کمک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی) را بخوانیم. آن را در قالب جمله یاد بگیریم و تلفظ و املای آن را هم بدانیم.

  با توجه به این سخت‌گیری ما برای یادگیری کلمات، مسلط شدن به این 12 هزار کلمه، کار دشوار و زمانبری است.

  یکی از کارهای اثربخشی که می‌توانیم انجام دهیم این است که مثلاً حدود سه یا دو هزار کلمه از کلمات رایج زبان انگلیسی را یاد بگیریم. بعد برویم سراغ حوزه یا حوزه‌هایی که مایلیم زبان خود را در آنجا تقویت کنیم و کلمات تخصصی آن حوزه را یاد بگیریم. به عنوان مثال:

  یک نفر ممکن است زبان انگلیسی را برای مهاجرت بخواهد. چنین شخصی باید کلمات و جملات مربوط به زندگی روزمره و زبان انگلیسی محاوره‌ای را در اولویت قرار دهد.

  یک نفر پزشک نیاز دارد تمام کلمات تخصصی مربوط به بدن و کلمات و  اصطلاحات حوزه پزشکی را بداند.

  شخص دیگری ممکن است قصد مهاجرت نداشته باشد اما بخواهد با ادبیات تخصصی بازاریابی یا روانشناسی آشنا باشد.

  همچنین کسی که قصد دارد تمام کتابهای هری پاتر را بخواند، بهتر است اول چند ده کلمه از کلمات پرتکرار این داستان را ( که در عکس بالا آمده) یاد بگیرید.

  روش‌های مختلفی برای انجام این کار یعنی متمرکز شدن روی کلمات یک حوزه وجود دارد. در این درس، یک روش‌ جالب و خلاقانه را یاد می‌گیریم.

  پرتکرارترین کلمات تخصصی یک کتاب، کدام‌ کلمات هستند؟

  اجازه بدهید اول دو نکته‌ای که بارها به آن اشاره کرده‌ایم را تکرار کنیم و با کنار هم قرار دادن آنها، موضوع اصلی این درس را شروع کنیم:

  1) یکی از منابع مفید یادگیری زبان، لیست‌های رایج‌ترین کلمات زبان انگلیسی هستند. برای نمونه، لیست دو هزار کلمه یا پنج هزار کلمه رایج انگلیسی.

  این لیست، خروجی تحقیقات بسیار گسترده روی صدها میلیون کلمه است.

  [لینک مرتبط : چند کلمه انگلیسی باید بلد باشیم؟]

  2) خواندن کتاب‌های جذاب و مفید انگلیسی، یکی از بهترین‌ راه‌های تقویت زبان و به ویژه مهارت درک مطلب و افزایش دایره کلمات انگلیسی است.

  [لینک مرتبط : خواندن کتاب برای تقویت زبان انگلیسی]

  سوال مهمی که اینجا مطرح می‌شود این است که آیا می‌توان قبل از خواندن یک کتاب، رایج‌ترین کلمات آن را استخراج کرد؟

  اگر اینکار امکان‌پذیر باشد، می‌توانیم ابتدا مثلاً 100-200 کلمه از این کلمات را یاد بگیریم و بعد خواندن آن کتاب را شروع کنیم.

  اجازه بدهید این موضوع را به کمک یک مثال واقعی به صورت شفاف‌تر توضیح دهیم. متن زیر را در نظر بگیرید:

  if current planting rates are ___ with planting ___ satisfied in each ___ and the forests milled at the earliest opportunity, the ___ wood supplies could further increase to about 36 million ___ meters ___ in the ___ 2001-2015. The  ___ ___ wood supply should greatly ___ ___ ___ , even if much is used for ___ production.

  تمام کلماتی که در این متن آمده، جز 2000 کلمه رایج انگلیسی هستند و کلماتی که به جای آنها، علامت ___ آمده، جز این لیست نیستند.

  یعنی کسی که فقط دو هزار کلمه بلد است، معنی 80% کلمات این متن را می‌فهمد (این عدد برای گفتارها، حدود 90% است چون تنوع کلمات در آنجا کمتر است)

  برای آنکه بتواند 90% این متن را بفهمد دو راه دارد:

  1) 4-5 هزار کلمه دیگر از لیست پرکاربرد ترین کلمات انگلیسی را یاد بگیرد.

  2) 500 کلمه از کلمات تخصصی این حوزه را یاد بگیرد.

  یعنی کسی که حدود 6000 کلمه رایج انگلیسی یا 2000 کلمه رایج و 500 کلمه تخصصی این حوزه را می‌داند، کلمات زیر از این متن را متوجه می‌شود.

  If current planting rates are maintained with planting targets satisfied in each region and the forests milled at the earliest opportunity, the available wood supplies could further increase to about 36 million ___ meters ___ in the period 2001-2015. The ___ available wood supply should greatly exceed domestic requirements, even if much is used for energy production.

  پس می‌توان نتیجه گیری کرد که ” قبل از ورود به یک حوزه، بهتر است اول کلمات تخصصی آن حوزه را یاد بگیریم”.

  با این روش، راحت‌تر دایره کلمات خود را در این حوزه گسترش می‌دهیم و بخش بیشتری از کتابی که قرار است مطالعه آن را شروع کنیم، برای ما آشنا خواهد بود. در نتیجه مطالعه آن کتاب را ساده‌تر، روان‌تر وسریع‌تر انجام می‌دهیم.

  سوالی که ممکن است به ذهن شما برسد این است که آیا می‌توان یک کتاب یا حتی پنج کتاب مرجع و رفرنس مثلاً روانشناسی یا پزشکی را تحلیل کرد و کلمات تخصصی و رایج در این کتابها را استخراج کرد؟

  خوشبختانه به کمک ابزارهایی که در اینترنت در دسترس ما هستند، این کار – اگر چه چندان راحت و سریع نیست – امکان‌پذیر است.

  در ادامه این درس، نحوه انجام اینکار را یاد می‌گیریم. فرض می‌کنیم که قرار است شروع به مطالعه یک کتاب تخصصی بکنیم اما قبل از اینکار می‌خواهیم اول چند ده کلمه تخصصی آن را استخراج کنیم و یاد بگیریم.

  دستورالعمل یافتن کلمات تخصصی یک حوزه

  فرض کنید قرار است کلمات تخصصی کتاب Freedom evolves از Daniel Dennett را استخراج کنیم. در زیر مراحل انجام این کار را قدم به قدم توضیح می‌دهیم.

  1) تبدیل کتاب به متن (فایل تکست یا txt) :

  ورودی ابزارهای تحلیلی که در زیر با آنها کار می‌کنیم، فایل متنی یا txt است. پس اول باید کتابی که داریم را به فایل txt تبدیل کنیم. ما به کمک ابزارهای رایگان تحت وب، فایل کتاب را تبدیل به فرمت text می‌کنیم.

  برای مثال اگر فرمت کتاب pdf  باشد، از سایت PDFtoTEXT استفاده می‌کنیم:

  اگر فرمت آن epub باشد، از این سایت استفاده می‌کنیم: OnlineConverter

  با جستجوی کلماتی مانند online convert epub to txt ابزارهای متعددی مانند این دو مورد را می‌توانیم پیدا کنیم.

  فرمت کتابی که ما در اختیار داریم، pdf است. بنابراین به وسیله سایت بالا، نسخه pdf کتاب Freedom evolves (+) را تبدیل به txt می‌کنیم:

  منبع مطلب : iranfluent.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 21 روز قبل
  0

  کتابی که برای یافتن تعریف کلمات

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  من بلد نیستم لطفا جواب دهید

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  کتابی برای تعریف کلمات

  0
  علی 27 روز قبل

  فرهنگ لغت

  مهدی 3 ماه قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید