این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد از آن گوش در میکند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد از آن گوش در میکند را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  گسترش ضرب المثل از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند

  یکی از معروف‌ترین ضرب‌ المثل های زبان فارسی را می‌توان عبارت از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند دانست. گسترش ضرب المثل از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند امروزه بسیار زیاد شده است زیرا جوانهای زیادی هستند که دوست دارند خودشان اتفاقات جدید را تجربه کنند.

  ستاره » محتوای کمک درسی » پایه یازدهم » نگارش پایه یازدهم » گسترش ضرب المثل از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند

  گسترش ضرب المثل از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند

  یکی از معروف‌ترین ضرب‌ المثل های زبان فارسی را می‌توان عبارت از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند دانست. گسترش ضرب المثل از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند امروزه بسیار زیاد شده است زیرا جوانهای زیادی هستند که دوست دارند خودشان اتفاقات جدید را تجربه کنند.

  آخرین به روز رسانی: مهر 7, 1400

  موتور جستجوی ضرب المثل 💭ضرب المثل بر اساس حروف الفبا

  الفآبپتثجچحخدذرزژسشصضطظعغفقکگلمنوهی

  ستاره | سرویس محتوای کمک درسی – تا به حال این ضرب المثل را شنیده‌اید که می‌گویند فلانی حرفی را از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند؟ این ضرب المثل را می‌توان یکی از پرکاربرد ترین اصطلاحات امروز زبان فارسی دانست. در این مطلب راجع به این ضرب المثل مفصل صحبت خواهیم کرد.

  معنی این ضرب المثل آن است که شخصی به حرف دیگران اهمیتی نمی‌دهد و آن را نمی‌شنود و به راحتی فراموش می‌کند. مفهوم این ضرب المثل آن است که شخص به خیرخواهی و نصیحت دیگران اهمیتی نمی‌دهد و فکر می‌کند خودش همه چیز را می‌داند و می‌خواهد هر کاری را که دلش می‌خواهد انجام دهد؛ هر چند دیگران نتیجه نامطلوب آن کار را به او تذکر بدهند و چنان که می‌دانیم آزموده را آزمودن خطاست. درباره این افراد اصطلاحات نصیحت به خرجش نمی‌رود و حرف به گوشش نمی‌رود هم کاربرد دارد.

  گسترش ضرب المثل از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند

  انشا

  حتما تا حالا با افرادی مواجه شده‌اید که ترجیح می‌دهند همه چیز را خودشان تجربه کنند. دور و بر ما افرادی هستند که به قول قدیمی‌ها چند پیراهن بیش تر از ما پاره کرده‌اند و تجربیات بیش تری نسبت به ما دارند. تجربیات خوب و بد و تلخ و شیرین آن‌ها باعث شده که آنچه جوان تر‌ها در آینه نمی‌بینند، آن‌ها در خشت خام ببینند. بنابراین در موارد مقتضی به جوان تر‌ها هشدارهایی می‌دهند. به طور مثال آن‌ها را از انجام کارهایی بر حذر می‌دارند یا به کارهایی دیگر تشویق می‌کنند؛ اما گاهی این تشویق‌ها و هشدارها آن قدر پشت سر هم و زیاد می‌شود که طرف مقابل دچار دل زدگی می‌شود و ترجیح می‌دهد به نصایح دیگران گوش نکند و خودش تجربه متفاوتی داشته باشد.

  درباره این جور افراد می‌گویند فلانی از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند به این معنی که حرف به گوش فردی فرو نمی‌رود یا او اهمیتی برای نصیحت دیگران قائل نیست و هر کاری را که دلش می‌خواهد، انجام می‌دهد. از آنجا که تجربه دوباره کاری که فردی انجام داده و از نتیجه آن راضی نیست کار احمقانه‌ای به نظر می‌رسد، این دست افراد معمولا در زندگی خود با مشکلات زیادی رو به رو می‌شوند ولی از آنجا که در کارهای خود با دیگران مشورت نمی‌کنند یا کلا اهل قبول کردن نظر دیگران نیستند، آزموده‌های دیگران را دوباره می‌آزمایند و همه سختی‌ها را تحمل می‌کنند. این نوع آدمها نصیحت دیگران را نشنیده‌اند و به همین دلیل روی آن را هم ندارند که در مشکلاتی که خود برای خود به وجود آورده‌اند، از دیگران درخواست کمک کنند یا حتی برای درد دل کردن به آن‌ها مراجعه کنند.

  یکی از منابع مهم کسب تجربه، علاوه بر کمک گرفتن از افراد پخته، مطالعه کردن است چرا که هر نویسنده‌ای نتیجه یک عمر و درک و دریافت خود از زندگی را در لا به لای صفحات کتاب خود گنجانده است. با مطالعه کتاب‌ها به رایگان تجربیات قابل ملاحظه‌ای را به دست خواهیم آورد و جزو آن کسانی نخواهیم بود که هر نصیحتی را از این گوش می‌گیرند و از آن گوش در می‌کنند.

  گسترش ضرب المثل از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند

  داستان

  در زمان‌های قدیم پیرمرد ثروتمندی بود که پسری بی فکر و خوش گذران داشت. پیرمرد همیشه نگران فرزندش بود که مبادا با بی فکری همه چیزش را از دست بدهد و پس از مرگ او بی چیز و تنگ دست شود. بنابراین همیشه او را به میانه روی و پرهیز از دوستان ناباب سفارش می‌کرد؛ اما او این نصیحت‌های پدرش را از یک گوش می‌گرفت و از گوش دیگر در می‌کرد.

  پیرمرد از دنیا رفت و پسر با تمامی اموال پدرش تنها ماند. او هر روز به دیدن دوستانش می‌رفت و وقت خود را با آن‌ها تلف می‌کرد و آن‌ها را به باغ و بوستان‌ها دعوت می‌کرد و از پولی که از پدرش برای او باقی گذاشته بود، آن‌ها را مهمان می‌کرد. او عادت داشت برای خودش کفش و لباس‌های متعددی بخرد و هیچ وقت به نتیجه ولخرجی‌هایش نمی‌اندیشید.

  پس از گذشت مدتی کوتاه اموال پدرش تمام شد و به قول قدیمی‌ها کفگیرش به ته دیگ خورد. پیش خودش فکر کرد خوب است به سراغ وصیت نامه پدر بروم. شاید او مقداری پول در جایی مخفی کرده باشد و نشانی آن را در وصیت نامه اش نوشته باشد و با پیدا کردن آن‌ها بتوانم دوباره به خوش گذرانی بپردازم. او وصیت نامه پدر را یافت که در آن نوشته شده بود: «پسرم! از آنجا که می‌دانم تو به نصیحت‌های من گوش نمی‌کنی و در زمان اندکی همه ارثیه خود را خرج دوستانت می‌کنی و بیچاره و فقیر می‌شوی، به تو پیشنهاد می‌کنم به زیر زمین بروی و خود را به طنابی که از سقف آویزان شده است، دار بزنی تا به آخرین نصیحت من عمل کرده باشی.»

  پیرمرد قصه ما از آن آدم‌های زرنگ روزگار بود. او در سقف زیرزمین چند کوزه اشرفی مخفی کرده بود و به این فکر کرده بود که وقتی پسر فقیر شد، طبق وصیت او خود را از طناب آویزان می‌کند و آن وقت سقف که خیلی سست است خراب می‌شود و کوزه‌های اشرفی روی سر پسر می‌ریزد و پسر تصمیم می‌گیرد از دوستان بی وفای خود که او را در روزگار فقر تنها گذاشته‌اند، دست بکشد و با این کوزه‌های اشرفی زندگی دوباره‌ای برای خود بسازد؛ اما غافل از آن که پسر همه نصیحت‌های پدر را از این گوش می‌گیرد و از آن گوش در می‌کند.

  منبع : setare.com

  گسترش ضرب المثل " از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند " + داستان و انشا

  انشا در مورد از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند، حکایت و داستان از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند، معنی از این گوش میگیرد و از آن گوش در میکند

  گسترش ضرب المثل ” از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند ” + داستان و انشا

  مهارت نوشتاری 11 دیدگاه

  معنی، داستان و انشا از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  در این پست انشا، داستان و معنی ضرب المثل از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند جمع آوری کرده ایم، با دانشچی همراه باشید.

  معنی ضرب المثل از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  ۱- به گفتارها و پند های دیگران گوش فرا نمی دهد.

  ۲- شنونده ای که به حرف یا نصیحتی بی اعتنا باشد،گویی که نشنیده باشد.

  ۳- حرف نشنو و بی توجه است.

  ۴- بعضی وقت ها از آدم های اطرافمان خواسته هایی داریم و انتظار داریم که به خواسته ی ما عمل کنند، ولی هر بار بی توجهی می بینم و کم محلی! آنجاست که می گویند طرف از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند.

  داستان برای ضرب المثل از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  یک آشپز خانه خیلی کوچک وجود داشت که پیرزنی دنیا دیده و با تجربه که دست پختش شهره ی خاص و عام بود. غذا می پخت و می فروخت. پیرزن، بسیار با مهارت غذاهای مختلف را آماده می کرد و مردم نیز عاشق دست پخت او بودند.

  اما هر بار تندی غذایش، زیادی زیر زبان می آمد و مردم از روی علاقه ی زیاد به پیرزن می گفتند که غذایت بسیار لذیذ است اما کمی از تندی آن بکاه. زیرا که نمی خواهیم به دلیل این موضوع از خوردن غذاهای خوشمزه ی تو عاجز باشیم. پیرزن هر بار در پاسخ به سخن های دیگران چشم آهسته ایی می گفت و باز روز بعد به کار خود ادامه می داد.

  تا اینکه دیگر مردم شهر از گفتن های خود و شنیدن های پیرزن خسته شدند و دیگر به مطبخ خانه ی کوچک پیرزن نرفتند و بین مردم و اهالی شهر اینگونه زبانزد شد که پیرزن سخنان ما و خواسته ما را از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند و اصلا به ما و نظر ما توجهی نشان نمی دهد! اینگونه بود که آشپز خانه ی پیرزن بسته شد و تنها دلیل آن این بود که پیرزن حرف را از این گوش می گرفت و از گوش دیگر در می کرد.

  حکایت برای ضرب المثل از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  در روزگار قدیم دانشمندی در ولایتی میزیست که به سبب علمش خودپسند شده و به سخنان دیگران بی اعنتا بود. سرانجام روزی علما و حکیمان دانا گرد هم آمدند تا چنین رفتار زشتی را از دانشمند بی عمل دور کنند. بنابراین تصمیم بر آن گشت که هریک صبح در دم خانه دانشمند ایستاده و نکته یا نصیحتی به او بدهند.

  در روز های بعد همه‌ی دانایان یک به یک به محض دیدن او پندی به او میدادند و اورا از رفتارش منع میکردند.و او نیز ان ها را با نهایت دقت قبول میکرد ولی بازهم به آن ها عمل نمیکرد. سرانجام پس از آنکه تلاش علما سبب واقع نشد درباره دانشمند گفتند که از یک گوش گیرد و از گوش دیگر در کند.

  بله عزیزان ما در زندگی بایستی به سخنان دیگران توجه کنیم و اگر پذیرش ان برایمان مقدور است از انجام آن اجتناب نکنیم و همواره به حرف های دیگران اهمیت بدهیم.

  پیشنهادی: ضرب المثل یک گوشش دره یک گوشش دروازه

  انشا برای ضرب المثل از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  در یکی از شهرهای ایران دختری زیبا به نام نیلو در کنار خانواده خود زندگی می‌کرد. این دختر به خاطر زیبایی خیره کننده‌ای که داشت همیشه همه فامیل و دوستهای درباره زیبایی و حرف می زدند.و این کار باعث مغرور تر شدن دختر میشد. دخترک برای اینکه خیلی دیده شود لباس های باز و آنچنانی میپوشید تا خیلی به چشم مردم و پسرها بیاید ( یک نوع عقده!) . در یکی از روزها دوست نیلو به او یک صفحه مجازی معرفی کرد و گفت اگر تو عکسهای را در صفحه های مجازی گذاری بیشتر معروف می شوی.

  و به این گونه بود که نیلو را اغفال کرد و او را از راه به در کرد. مادر نیلو که موضوع را فهمید سعی کرد دخترک را قانع کند و به او بفهماند که این کارها عاقبت خوبی ندارد ولی نیلو به حرف های مادرش گوش نمی داد و از این گوش می گرفت و از آن گوش به در می کرد.

  روزها می گذاشت و نیلو در فضاهای مجازی بیشتر معروف می شد و هر پسری که به او درخواست دوستی میداد نیلو درخواست آن را رد نمی کرده و با همه آنها دوست می شد. در این وسط مادر نیلو خیلی نگران او بود و همیشه او را نصیحت می‌کرد ولی نیلو هیچ توجهی به حرف ها و نصیحت های مادرش نمی‌کرد.

  تا روزی که وقتی از خواب بیدار شد گوشی اش را به دست گرفت تا به صفحه های مجازی اش سری بزنند ولی با صحنه های خیلی بدی رو به رو شد همه عکسهایی که با غریبه ها گرفته بود و هر مدل عکسی که به آنها فرستاده بود پخش شده بود و هر کسی یک حرف ناجوری زیر عکس به او گفته بودند. و به او لقب یک دختر بی حیا را داده بودند نیلو وقتی این را دید به این فکر کرد که کاش به حرف های مادرش گوش می داد و حرفهای او را از این گوش می گرفت از آن گوش به در نمی کرد.

  بیشتر بخوانید: ضرب المثل هایی با گوش

  اشتراک گذاری: Telegram Email WhatsApp Copy Link Gmail LinkedIn

  ≡≡مطالب پیشنهادی≡≡≡≡≡≡≡≡

  انشاء درباره ی فیل و فنجان انشا زیبا درباره ی صدای باران انشا درباره شب یلدا طولانی‌ترین شب سال پیشنهاد انتخاب موضوع و مقاله تحقیقی دانش آموزی انشا در مورد اگر من دانشمند بودم انشا در مورد اقیانوس پهناور

  منبع : www.daneshchi.ir

  گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند+عکس پروفایل

  امتیاز شما [کل: 12 میانگین: 3.3]گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند+عکس پروفایل در این نوشتار جامع و کامل از بخش انشا , سرگرمی و تفریحی سایت کد تولز انشا از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند و گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد واز …

  گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند+عکس پروفایل

  به‌دست: سایت کد تولز خرداد 1, 1400 دسته‌بندی: سایت تفریحی, سایت سرگرمی, کد تولز, کدتولز برچسب‌ها: انشا

  سایت تفریحی امتیاز شما

  [کل: 12 میانگین: 3.3]

  گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند+عکس پروفایل

  در این نوشتار جامع و کامل از بخش انشا , سرگرمی و تفریحی سایت کد تولز انشا از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند و گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند,  داستان و مفهوم یا ریشه ضرب المثل از از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند به طور مفصل همرا با بازنویسی به صورت جامع مطالعه می کنیم.

  آنچه در این مقاله می خوانید شامل موارد زیر است:

  گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند

  مثل نویسی از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند

  از این گوش میگیرد و از آن گوش در میکند

  از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکنه

  انشا از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند

  ریشه ضرب المثل از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  گسترش ضرب المثل از این گوش میگیره و از آن گوش در می کند

  ضرب المثل از این گوش می گیرد واز آن گوش در می کند

  معنی ضرب المثل ازاین گوش میگیرد واز آن گوش در میکند

  معنی از این گوش میگیره از اون گوش در میکنه

  داستان ضرب المثل از این گوش میگیره از اون گوش در میکنه

  از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  از این گوش میگیرد واز آن گوش در میکند He hears this and hears it

  معنی از این گوش میگیره از اون گوش در میکنه

  شنونده ای که به حرف یا نصیحتی بی اعتنا باشد، گویی که نشنیده باشد.

  انشا از‌‌ یک ‌گوش ‌می گیرد‌ و‌ از‌ دگر‌ گوش‌ بیرون‌ می کند

  بنام خدا ی مهربان که اساس زندگانی به وجود او پابرجاست. گاه انسان هایی در عصر حاضر زندگی می کنند که همواره بدون اعتنا به سخن دیگران بر پند و اندرز ان ها توجهی ندارد و به عبارت خود سر هستند و اما حکایت ضرب المثل:

  در روزگار قدیم عالمی در ولایتی می زیست که به سبب علمش خوپسند بوده و به سخنان دیگران بی اعنتا بود. سرانجام روزی علما و حکیمان دانا گرد هم امدند تا چنین رفتار زشتی را از عالم بی عمل دور کنند. بنابراین تصمیم بران گشت که هریک صبح در دم خانه عالم ایستاده و نکته یا نصیحتی به او بدهند.

  در روز های بعد همه‌ی دانایان یک به یک به محض دیدن او پندی به او می دادند و اورا از رفتارش منع میکردند و او نیز ان ها را با نهایت دقت قبول می کرد ولی بازهم به ان ها عمل نمی کرد و به قول ما ایران یا دوباره همان آشو همان کاسه بود. سرانجام پس از انکه تلاش علما سبب واقع نشد در کورد عالم گفتند که از یک گوش گیرد و از گوش دگر در کند.

  بله عزیزان ما در زندگی بایستی به سخنان دیگران توجه کنیم و اگر پذیرش ان برایمان مقدور است از انجام ان اجتناب نکنیم و همواره به حرف های دیگران اهمیت بدهیم.

  معنی ضرب المثل از این گوش می گیرد

  معنی ضرب المثل از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند :

  حرف نشنو و بی توجه است.

  به گفتارها و پند های دیگران گوش فرا نمی دهد.

  شنونده ای که به حرف یا نصیحتی بی اعتنا باشد،گویی که نشنیده باشد.

  بعضی وقت ها از آدم های اطرافمان خواسته هایی داریم و انتظار داریم که به خواسته ی ما عمل کنند، ولی هر بار بی توجهی می بینم و کم محلی! آنجاست که می گویند طرف از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند.

  بازنویسی ضرب المثل از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  نگارش پایه یازدهم مثل نویسی صفحه ۳۲ از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند

  مقدمه: بعضی وقت ها از آدماهای اطرافمان خواسته هایی داریم و انتظار داریم که به خواسته ی ما عمل کنند، ولی هر بار بی توجهی می بینم و کم محلی! آنجاست که می گویند طرف از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند.تنه: یک مطبخ خانه خیلی کوچک وجود داشت که پیرزنی دنیا دیده و با تجربه که دست پختش شهره ی خاص و عام بود. غذا می پخت و می فروخت. پیرزن، بسیار با مهارت غذاهای مختلف را آماده می کرد و مردم نیز عشق دست پخت او بودند. اما هر بار تندی غذایش زیادی زیر زبان می آمد و مردم از روی علاقه ی زیاد به پیرزن می گفتند که غذایت بسیار لذیذ است اما کمی از تندی آن بکاه. زیرا که نمی خواهیم به دلیل این موضوع از خوردن غذاهای خوشمزه ی تو عاجز باشیم.

  پیرزن هر بار در پاسخ به سخن های دیگران چشم آهسته ایی می گفت و باز روز بعد به کار خود ادامه می داد تا اینکه دیگر مردم شهر از گفتن های خود و شنیدن های پیرزن خسته شدند و دیگر به مطبخ خانه ی کوچک پیرزن نرفتند و بین مردم و اهالی شهر اینگونه زبانزد شد که پیرزن سخنان ما و خواسته ما را از این گوش می گیرد و از آن گوش در می کند و اصلا به ما و نظر ما توجهی نشان نمی دهد! اینگونه بود که مطبخ خانه ی پیرزن بسته شد و تنها دلیل آن این بود که پیرزن حرف را از این گوش می گرفت و از گوش دیگر در می کرد.

  نتیجه گیری: سخنان و نظر دیگران قابل احترام است و باید با دقت و توجه به آن ها گوش کرد. شاید که آن ها از روی صلاح و عاقبت به خیری ما سخنی یا توصیه ایی می کنند و از پس آن ما نسبت به قبل پیشرفت کنیم و یا برعکس با گوش نکردن آن پس رفت کنیم و هر آنچه که داشته ایم  را نیز از دست بدهیم.

  گسترش ضرب المثل از این گوش میگیرد و از آن گوش در میکند

  مقدمه انشا: همیشه که نباید همه ی حرف ها و انتقادهایی که به ما گفته می شود را به جان دل پذیرفت و عمل کرد، اگر اینطور بود از ما و شخصیت واقعی ما چیزی باقی نمی ماند و تبدیل می شدیم به صفاتی که به ما نسبت داده شده و شبیه عروسک کوکی که ما را به هر طور که می خواهند کوک می کنند و رها می کنند.

  منبع : www.codetools.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید