این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گفتگو، یارانه، اقتصادی، خبر، رییسی، قالیباف، قیمت خودرو، قیمت طلا، دیدبان ایران، ارز، انتخابات

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گفتگو، یارانه، اقتصادی، خبر، رییسی، قالیباف، قیمت خودرو، قیمت طلا، دیدبان ایران، ارز، انتخابات را از این سایت دریافت کنید.

  رییسی: باید یارانه دهک‌های پایین را افزایش دهیم

  نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: قبلا یارانه داشتیم اما یک عده خاص آن را دریافت می‌کردند قرار شد یارانه‌ها بین همه تقسیم شود این یارانه امروز توزیع می‌شود با تمام فراز و فرودها. فقر در این دولت بیشتر شده است با همین ۴۵ هزار تومان دهک‌های پایین امکان ادامه زندگی ندارند.

  کد خبر: 488679 ۱۳۹۶/۰۲/۲۲ ۱۸:۱۷:۰۹ A

  خانه | سیاسی | سیاست داخلی

  برنامه نامزدها برای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها؛

  برنامه نامزدها برای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها؛ رییسی: باید یارانه دهک‌های پایین را افزایش دهیم

  نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: قبلا یارانه داشتیم اما یک عده خاص آن را دریافت می‌کردند قرار شد یارانه‌ها بین همه تقسیم شود این یارانه امروز توزیع می‌شود با تمام فراز و فرودها. فقر در این دولت بیشتر شده است با همین ۴۵ هزار تومان دهک‌های پایین امکان ادامه زندگی ندارند.

  به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی در آخرین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با محور مسائل اقتصادی در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها چیست؟ عنوان کرد: ابتدا قبل از پاسخ به سوال می‌گویم با توجه به نیمه شعبان در سیره مهدوی داریم در دولت مهدوی دولتمردانش دو ویژگی دارند  یکی تقوا و خداترسی و دوم کارآمدی و قدرت اجرایی برای مردم.

  او افزود: انتظار مردم در این ایام این است دولتی باشد که هر دو ویژگی را داشته باشد. توجه به مردم و دیگران از ویژگی‌های دولت مهدوی است.

  رییسی یادآور شد: قبلا یارانه داشتیم اما یک عده خاص آن را دریافت می‌کردند قرار شد یارانه‌ها بین همه تقسیم شود این یارانه امروز توزیع می‌شود با تمام فراز و فرودها. فقر در این دولت بیشتر شده است با همین ۴۵ هزار تومان دهک‌های پایین امکان ادامه زندگی ندارند و فقر در این دولت  از ۲۳ درصد به ۳۳ درصد رسیده است شاید برای بعضی قابل تحمل نباشد خانواده ای با ۴۵ هزار تومان زندگی کند اما  باید رفت و زندگی این‌ها را دید. این مبلغ باید افزایش پیدا کند .

  تولیت آستان قدس ادامه داد: ما معتقدیم این یارانه باید افزایش پیدا کند و بله آقایان درست می‌گویند باید منابع معرفی شود منابعی که در این رابطه معرفی می‌شود. آب، برق، نفت و گاز و بسیاری از حامل‌های انرژی گران شد یارانه را باید به خود مردم داد و منابع دیگری هم وجود دارد برای تامین یارانه. اگر مسئولیت داریم باید این قضیه را دنبال کنیم سفره مردم کوچکتر شده. باید از مردم پرسیده شود آیا اقلامی که برای این سفره تهیه می‌کردید یعنی گوشت و کره بیشتر شده یا ثابت شده است.

  او با اشاره به افزایش قیمت‌ها گفت: بسیاری از قیمت‌ها از ۱۳۳ درصد تا ۴۰ درصد قیمت‌ها افزایش پیدا کرده یعنی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بسته‌ای است که باید به طور کامل در بخش توانمند سازی و فقرایی که در زیر حمایت سازمان‌های حمایتی هستند اجرا شود و ما برنامه‌ای را که گفتیم مکتوب است و منابع یارانه در آن مشخص شده است.

  هاشمی‌طبا: یارانه ۴۵ هزار تومانی باعث ۸ برابر شدن قیمت بنزین و ۱۰ برابر شدن میوه شد

  هاشمی طبا در نقد سخنان رییسی گفت: یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی که در دولت قبلی به مردم داده شد باعث شد که بنزین هشت  برابر و مسکن سه برابر و قیمت میوه ده برابر شود. باید منابع یارانه‌ای که می‌گویید مشخص شود امروز اگر یارانه دو برابر یا سه برابر شود در عوض ۸۰۰ هزار تومان از جیب مردم بیرون می‌آید.

  او ادامه داد: یکی از توفیقات دولت فعلی کنترل تورم است. ما نباید به خاطر گروهی از مردم که دوست دارند به یارانه رای بدهند تن به دادن یارانه بیشتر بدهیم مگر قرار است منابع یارانه‌ها از آسمان بیاید یا باید قیمت ارز را زیاد کنیم یا بانک مرکزی پول بیشتر چاپ کند و در اختیار دولت بگذارد باید منابع یارانه‌ای که می‌گویید را اعلام کنید.

  میرسلیم: فقط سه درصد برای تولید از درآمد سالانه هزینه شده است

  میرسلیم در انتقاد به سخنان رییسی گفت: ۸۰ هزار میلیارد تومان درآمد سالانه دولت است، اگر می‌خواهید ۳۵ هزار میلیارد تومان به مردم تقدیم کنید برنامه‌تان برای بقیه آن چه خواهد بود؟

  او ادامه داد: برنامه این بوده که مقداری از پول را به مردم داده و بقیه را صرف تولید کنند اما انگار نه انگار. جهانگیری امروز اعلام کرد فقط سه درصد برای تولید از درآمد سالانه هزینه شده است در حالی که باید ۳۰ درصد درآمد صرف تولید می‌شد اگر شما هم همین برنامه را دارید مطمئن باشید هیچ فایده‌ای ندارد. فکر کنید که چگونه باید از پول به درستی استفاده شود. اگر در آستانه انتخابات برای رای آوردن بگویید به مردم پول می‌دهید نتیجه‌اش همین می‌شود.

  میرسلیم گفت: در آستانه انتخابات به صندوق بازنشستگی که در حال ورشکستگی بود ۵ هزار میلیارد تومان وام دادند، نتیجه این اقدامات بیکاری، رکود و ورشکستگی است. سوال اصلی این است که برای این پول چه برنامه‌ای دارید.

  جهانگیری: سرزده نروید در خانه فقرا عکس و فیلم بگیرد و به عنوان تبلیغات پخش کنید

  جهانگیری در نقد سخنان رییسی گفت: با اقداماتی که در دولت گذشته اتفاق افتاد، سفره کوچک شد. براساس آمار ۳۵ درصد سفره روستایی و سفره شهری ها ۲۵ درصد کوچک شد. این ها نتیجه سیاست‌های غلط بود.

  او افزود: ۴۵ هزار تومان به مردم دادیم و از آن طرف ۲۰۰ هزار تومان برداشت کردیم. از فقر مردم استفاده ناصحیحی می کنند؛ سرزده نروید در خانه فقرا عکس و فیلم بگیرد و به عنوان تبلیغات پخش کنید.

  جهانگیری ادامه داد: اگر آقای رییسی ۱۵۰ هزار تومان به مردم بدهند؛ یا باید دوباره حامل‌های انرژی را گران کنند یا باید بگویند هزینه‌های دولت کم می‌کنیم حقوق معلم و پرستار و بودجه دفاعی نمی‌دهیم یا باید بگویند پول‌های بانک مرکزی را بر‌می‌داریم که یعنی تورم. در هر روش ۱۵۰ هزار تومان می‌دهند و یک میلیون تومان بر می‌دارند.

  قالیباف: کسانی که کار تولید می‌کنند تحت فشار هستند

  محمدباقر قالیباف در پاسخ به اظهارات رییسی گفت: سوال من از شما این است که رسیدگی به محرومان و مستضعفان وظیفه همه ما است و این توقع مردم، انقلاب و نظام است.

  شهردار تهران ادامه داد: واقعیت این است که باید کار تولید کنیم تا آنها به مسیر برگردند اما کسانی که کار تولید می‌کنند تحت فشار هستند همان‌هایی که در مورد آنها بحث کردیم. مواردی مانند قاچاق واردات و صادارت بی‌ضابطه فشار زیادی به آنها وارد کرده است.

  منبع مطلب : www.ilna.ir

  دیدبان ایران

  دیدبان ایران.پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران سایت دیدبان ایران

  در گفت وگو با دیده‌بان ایران مطرح شد:

  در گفت وگو با دیده‌بان ایران مطرح شد: کنعانی مقدم: مخبر فاقد تفکر اقتصادی است/ دولت باید با اقتصاد جهانی تعامل کند/برخی اعضای کابینه در حال زدن گل به خودی هستند/ آقای رئیسی! یک تیم اقتصادی قوی و منسجم را وارد دولت کنید

  در گفت‌و‌گوی با دیده‌بان ایران مطرح شد:

  در گفت‌و‌گوی با دیده‌بان ایران مطرح شد: تاجرنیا: اصولگرایان میرسلیم را فدای قالیباف کردند/ هنوز ابعاد تاریکی در پرونده قالیباف وجود دارد/ یکدست شدن حاکمیت، ناکارآمدی خود را نشان داده است/ سوابق به جا مانده از آقای قالیباف در «شهرداری تهران» و «ناجا» نقاط تاریک زیادی دارد

  روحانی حامی حیوانات در گفت وگو با دیده‌بان ایران :

  روحانی حامی حیوانات در گفت وگو با دیده‌بان ایران : حجت‌الاسلام نظافتی: چرا برخی افراطیون مذهبی نمی‌خواهند قبول کنند که همه موجودات زنده مثل سگ‌ها هم حق حیات دارند؟ / سگ ولگرد یعنی چه؟ یعنی انسان هم اگر کسی را نداشت باید «ولگرد» خطابش کنیم/ اسلام می گوید شما حق ندارید به صورت یک سگ حتی سیلی بزنید

  فرماندار بوشهر : اتاق خانم ها و آقایان در ادارات باید جدا باشد

  افشاگری نماینده آمریکا در مذاکرات برجام/ مالی: بحث هسته ای بین ما و ایرانی ها نیست میان خود ایرانی ها است

  دیده‌بان ایران:

  خبرگزاری نزدیک به سپاه نگران آینده حزب ندا شد

  فریبرزکلانتری پشت نقاب مبارزه با فساد!

  سیاسی

  انبارلوئی: انگلیسی ها به دنبال این بودند که از حوزه های علمیه قم یک «مارتین لوتر» درست کنند که نتوانستند/ کدیور و سروش از جمله این افراد بودند

  فعال سیاسی حامی دولت نوشت: آرزوی سرویس‌های جاسوسی دشمن این است که یک مارتین لوتری در آن ظهور کند و یک فضای پروتستانتیسمی پدید آورد و از درون جعبه جادویی نفوذ…

  سیدمحمد صدر: مجمع تشخیص حضور فعالی در حل مشکلات کشور ندارد/ جایگاه مجمع مهم‌تر از مجلس، دولت و شورای نگهبان است/ آملی لاریجانی باید فعال تر باشد

  حمله علم الهدی به مراکز تفریحی در مشهد/ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: مشهد هدف توطئه‌های دشمن است/ دشمن اراده دارد تا بی‌بندوباری‌ها و لاابالی‌گری‌ها را در مشهد ترویج دهد/ اربابان ثروت و قدرت می خواهند با ایجاد مراکز تفریحی هویت مشهد را از بین ببرند

  رحیمی جهان‌آبادی: مَردم توان اداره زندگی خود را ندارند/ روی کاغذ که نمی‌شود جامعه را اداره کرد/ خودروی چینی چرا باید سه برابر قیمت اصلی به مردم فروخته شود؟ / کشور را چه کسی اداره می‌کند؟

  حسین مرعشی: برای انتخابات باید با رهبری وارد رایزنی شویم، شورای نگهبان کاره‌ای نیست

  اقتصادی

  جوارب نازک، کفش پاشنه بلند، آرایش برای زنان و منشی زن برای مدیران در بانک ملت ممنوع شد+ متن بخشنامه

  بانک ملت ایران بخشنامه جدید درباره وضعیت پوشش کارکنان خود را ارائه کرد

  یحیی آل اسحاق: وقتی پراید را ۱۸۰ میلیون به فروش می‌رسانند یعنی نظام توزیع صاحب ندارد

  رئیس اتحادیه فناوران رایانه خبر داد

  فروشندگان لپ تاپ به بی‌توجهی سازمان امور مالیاتی معترضند / احتمال ورود کالای قاچاق و تعطیلی بنگاه‌های صنفی

  رئیس انجمن صنایع نساجی ایران اعلام کرد؛ افزایش قیمت ماده اولیه نخ/ پلی استر از ۲۹ هزار تومان به ۳۴ هزار تومان افزایش پیدا کرد

  نماینده مجلس: دولت باید به تولید چادر در کشور یارانه بدهد/ باید کاری کنیم چادر ارزان به دست مردم برسد

  اجتماعی و حوادث

  عربستان سرپرست حجاج ایرانی را به کشورش راه نداد

  با وجود پایان اعزام زائران کشورمان، حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت امکان تشرف به سرزمین وحی را پیدا نکرد. دلیل حضور پیدا…

  عضو شورای شهر مشهد: بر اساس نامه دادسرای انقلاب، ماموران مترو می‌توانند به «زنان بد حجاب» تذکر بدهند/ در آینده خدمات عمومی برای زنان بدحجاب سلب می شود

  دادستان کل کشور: هیچ لیستی از «ساختمان‌های ناایمن تهران» به دادستانی ارائه نشده / نظارت بر ایمنی ساختمان‌ها وظیفه شهرداری‌هاست نه دستگاه قضا

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان زنجان:

  حجاب مخصوص زنان نیست، آقایان را هم شامل می‌شود

  ۷۰ درصد سوال های کنکور مطابق آزمون ها و کتاب های یک موسسه خاص!

  دیدبان تاریخ

  روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۵۸؛

  منبع مطلب : www.didbaniran.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید