این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  یک انسان مسلمان نوع و دفاع خود در برابر تهدیدات را متناسب با چه شرایطی باید انتخاب کند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  یک انسان مسلمان نوع و دفاع خود در برابر تهدیدات را متناسب با چه شرایطی باید انتخاب کند را از سایت اسکرین لند دریافت کنید.

  آمادگی دفاعی سوم راهنمایی

  آمادگی دفاعی سوم راهنمایی

  آمادگی دفاعی سوم راهنمایی

  آمادگی دفاعی سوم راهنمایی بارم بندي درس آمادگی دفاعی سال سوم دوره ي راهنمايي تحصيلي

  بارم بندي كتاب آمادگي دفاعي

  سال سوم - دوره ي سوم راهنمايي

  + نوشته شده در یکشنبه هفدهم آذر ۱۳۹۲ ساعت 16:27 توسط سعدی  |

  نمونه سؤالات درس 6

  نمونه سؤالات درس 6 نمونه سوال کتاب سوم راهنمایی(درس ششم)

  فایل ضمیمه

  + نوشته شده در یکشنبه دهم آذر ۱۳۹۲ ساعت 9:41 توسط سعدی  |

  درس اول

  درس اول :امنیت ، تهدید و تهاجم

  امنیت در زبان فارسی چیست؟امنیت در زبان فارسی به معنی در امان بودن از آسیب ها ، امن بودن ، در پناه بودن ، نداشتن دلهره ، نگرانی و ترس.

  امنیت چیست؟در ساده ترین تعریف ، امنیت یعنی دور بودن از خطراتی که علیه منافع مادی ( جان ، مال ، سرزمین و ...) و ارزش های معنوی ( دین ، فرهنگ ، اعتقادات و ...) ما وجود دارد.

  امنیت چگونه نیازی است و ریشه و سر چشمه آن چیست؟ چرا؟نیاز فطری است و ریشه و سرچشمه آن ایمان به خداست زیرا کسی که به خداوند توانا ایمان داشته باشد ، دارای تکیه گاهی روحی و معنوی است که به اواطمینان و آرامش می بخشد.

  امنیت از نظراسلام و قرآن چیست؟امنیت یکی از نعمتهای بزرگی است که خداوند به انسان عطا کرده تا در سایه آن ، در جهت بندگی و رضایت آفریدگار خویش حرکت کند.

  مهمترین دلیل اجتماعی زندگی کردن انسان در شهرها چگونه بوده است؟نیاز آنها به امنیت مشترک بوده است بنابراین یکی از عوامل اصلی و اولیه پیدایش سکونت گاهها وشهر ها نیاز به امنیت بوده است .

  عوامل نا امنی را نامبرده و با هم مقایسه کنید؟عوامل داخلی و بیرونی مانند جنگها ، ماهواره ها و رسانه که ساخته خود انسانهاست –در نا امنی داخلی ، ریشه های خطر در داخل مرز های یک کشور یا جامعه نهفته است،مانند هرج و مرج ، شورش ، جدایی طلبی و...اما در نا امنی خارجی ، عوامل بیرون از مرزها قرار دارند ، عواملی مانند تحریم های اقتصادی ، تبلیغات منفی ، رسانه های بیگانه و..

  مهمترین وظیفه هر حکومت چیست؟امروزه مهمترین وظیفه هر حکومتی تامین امنیت شهروندان آن است ، به طوری که همه احساس آرامش داشته باشند.

  ابعاد امنیت را نام ببرید؟نظامی ، اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، زیست محیطی

  امنیت نظامی چگونه امنیتی است؟امنیت نظامی به معنای توان پاسداری و دفاع مردم یک کشور از سرزمین و شهروندان خود است که به وسیله نیروی نظامی و ابزارهای دفاعی امکان پذیر می شود.

  علائم امنیت اقتصادی را بنویسید؟داشتن ثبات اقتصادی ، تولید انبوه ، صادرات زیاد ، کافی بودن منابع مالی ، تامین رفاه اقتصادی و معیشت مردم و...از علائم امنیت اقتصادی است.

  چه کشوری از نظر امنیت اقتصادی آسیب پذیر است؟اگر کشوری از نظر داشتن پایه ها و زیر بناهای اقتصادی ضعیف باشد از نظر امنیت اقتصادی آسیب پذیر خواهد بود

  وظایف حکومت را برای حفظ امنیت سیاسی بنویسید؟1. فراهم کردن حضور افراد در فعالیتهای سیاسی 2. جلوگیری از هرج و مرج سیاسی 3. ممانعت از دخالت بیگانگان در امور کشور از وظایف حکومت برای حفظ امنیت سیاسی است

  امنیت سیاسی چیست؟امنیت سیاسی بدان معناست که بیگانگان به جای مردم تصمیم نگیرند و مردم خود بتوانند سرنوشت خویش را تعیین کنند

  چگونه کشوری دارای امنیت اجتماعی و فرهنگی است؟وقتی که یک ملت توانایی حفظ الگوهای اجتماعی و سنتی مانند زبان ، مذهب ، آداب و رسوم ، نوع پوشش و... خود را داشته باشد دارای امنیت اجتماعی و فرهنگی است

  چگونه زمینه نابودی اجتماعی وفرهنگی یک کشور فراهم می شود؟اگر اعضای یک جامعه ریشه های فرهنگی و اعتقادی خود را از دست بدهند، به تدریج از اصل و اساس خود دور می شوند ، و زمینه نابودی اجتماعی و فرهنگی خود را فراهم می کنند.

  امنیت زیست محیطی به چه معنا می باشد؟ مثال بزنید. امنیت زیست محیطی به معنی پایداری محیط زیست و طبیعت جانوری و گیاهی اطراف ماست –مثال وقوع سیلاب های بزرگ ، از بین رفتن جنگل ها ، گرم شدن هوای کره زمین

  تهدید چیست؟به خطراتی که امنیت ما را از بین ببرد تهدید می گویند.

  معنی لغوی تهدید چیست؟تهدید به معنی ترساندن وبیم دادن

  انواع تهدید را از نظر منشاء آن نامبرده و توضیح دهید؟تهدیدات طبیعی و انسانی

  تهدیدات انسانی چند نوع است ؟ توضیح دهید.تهدید سخت تهدید نرم

  تهدید نرم با چه هدفی صورت میگیرد؟تهدید نرم با این هدف صورت میگیرد که یک ملت از ارزش های خود دست بر دارد و به ارزشهای دیگران تمایل پیدا کند

  تهدید در مقابل چه چیزی وجود دارد؟تهدید در مقابل امنیت قرار دارد زیرا هدف تهدید از بین بردن  امنیت است . در واقع تهدید برای تاثیر گذاشتن بر اراده ، اعتقادات و افکار دیگران به منظور تسلیم کردن آنها در برابر خواست تهدید کنندگان است

  ابعاد یا انواع تهدید را نام ببرید؟1. تهدید سیاسی 2. تهدید اقتصادی 3. تهدید نظامی 4. تهدید فرهنگی و اجتماعی 5. تهدید زیست محیطی

  مهمترین تهدید علیه هر کشوری چیست؟ 1. فقر 2. عقب ماندگی اقتصادی

  تهدیدات فرهنگی اجتماعی چه ریشه هایی دارند؟ نام ببرید؟ریشه های آن داخلی یا خارجی است مثل بی سوادی ، مواد مخدر ، فساد

  تهدیدات زیست محیطی شامل چه مواردی می شود ؟1.آلودگی هوا وآبها 2.  گرم شدن کره زمین  3. از بین رفتن جنگل ها  4. بالا آمدن آب دریا ها 5. احتمال وقوع زلزله

  تهاجم را تعریف کنید ؟تهاجم به معنی شبیخون، هجوم و حمله یک کشور به کشوری دیگر به منظور اشغال و سلطه بر سرزمین است

  چه موقع تهاجم آغاز می شود ؟  کشور تهدید کننده سعی می کند ، با تهدید وایجاد ترس میزان توان و آمادگی دفاعی آن کشور را آزمایش کند . اگر آن کشور آماده نبود آن وقت تهاجم آغاز می شود .

  چگونگی تهاجم در گذشته و امروز را مقایسه کنید ؟تهاجم در گذشته بیشتر شکل نظامی داشت ، اما وضعیت جهان امروز به گونه ای است که احتمال تهاجم نظامی در آن کمتر است ، در مقابل تهاجم فرهنگی بیشتر از گذشته صورت می گیرد

  ابزار مهم مقابله با تهاجم خارجی چیست ؟علاوه بر آمادگی نظامی ، آمادگی فرهنگی نیز هست

  آمادگی دفاعی چیست ؟به هر گونه آمادگی در مقابل تهاجم آمادگی دفاعی گفته می شود

  آمادگی دفاعی بر چه اساسی استوار است؟ الف) آمادگی اعتقادی ، روحی ومعنوی ب) آمادگی نظامی ، سیاسی واقتصادی

  تهاجم نظامی، سیاسی چگونه صورت میگیرد ؟ در تهاجم نظامی دشمن با ابزار های مادی مانند هواپیما ، تانک و سرباز به قصد اشغال یک کشور می کند. اما در تهاجم فرهنگی ، دشمن با ابزارهای غیر نظامی دست به حمله می زند

  منبع : defaei9192.blogfa.com

  نمونه سوال درس آمادگی دفاعی پایه نهم کل کتاب

  نمونه سوالات درس آمادگی دفاعی پایه نهم دوره اول متوسطه

  نمونه سوال درس آمادگی دفاعی پایه نهم کل کتاب

  درس اول : امنیت و تهدید

  1-حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در رابطه با امنیت با معنی بیان نمایید. " نعمتان مجهولتان ،الصحه و الامان " دو نعمت که قدرشان شناخته نمی شود سلامتی و امنیت است .

  2- از نظر مقام معظم رهبری امنیت در جامعه موجب چه پیشرفت هایی می گردد؟ امنیت برای یک ملت جزو اساسی ترین نیازهاست ، اگر امیت باشد ، پیشرفت به وجود می آید ، علم رشد می کند ، اقتصاد شکوفایی پیدا می کند و سازندگی در جامعه ایجاد می شود.

  3-یکی از مهمترین نیازهای فطری و ضروری انسان چیسـت ؟ امنیت

  4- یکی از مهمترین دلایلی که باعث پیدایش شهرها شده چیست ؟ نیاز مشترک انسانها به امنیت

  5-امنیت را تعریف کنید ؟ امنیت یعنی دوربودن از خطراتی که علیه منافع مادی و ارزشهای معنوی ما وجوددارد .

  6-تهدید چیست ؟ یعنی خطرات و عواملی که امنیت ما و کشور را از بین ببرد.

  7-تهدیدات طبیعی را نام ببرید. زلزله ، سیل ، توفان و...

  8- تهدید غیر طبیعی را نام ببرید . جنگ ها

  9- تهدیدغیر طبیعی که به دست انسان صورت می گیردرا نام ببرید. 1- تهدید سخت 2- تهدید نرم

  10-تهدید سخت را تعریف کنید؟ اگر کشوری ، کشور دیگر را تهدید به حمله نظامی کند در این حالت تهدید سخت است .

  11- تهدید نرم را تعریف نمایید ؟ اگر کشوری ارزشها ، باورها و اعتقادات یک جامعه را مورد هدف قرار دهد تهدید نرم است .

  12- هدف تهدید نرم چیست ؟ این است که یک ملت از ارزش های خود دست بردارد و به ارزش های دیگران تمایل پیدا کند.

  13-چرا تهدید در مقابل امنیت قرار دارد ؟ زیرا هدف تهدید از بین بردن امنیت است  و تاثیر گذاشتن براراده ، اعتقادات و افکار دیگران به منظور تسلیم کردن آنها در برابر خواست تهدیدکنندگان است.

  14 – چرا آمریکا ف ایران را به حمله نظامی و تحریم اقتصادی و... تهدید کرده است ؟ برای جلوگبری از فعالیت های صلح -آمیز هسته ای

  درس دوم : تهاجم و دفاع

  1- پیام امام خمینی (ره ) درزمان دفاع مردم از دین و سرزمین را بیان نمایید. امروز ما در حال دفاع هستیم و دفاع از کشور یکی از عبادات بزرگ است .

  2- تهاجم چیست ؟ تهاجم به معنی شبیخون ، هجوم و حمله ی یک کشور به کشوری دیگر به منظور اشغال و سلطه بر سرزمین است .

  3- آمادگی دفاعی را تعریف کنید. به هر گونه آمادگی دفاعی در مقابل تهاجم آمادگی دفاعی گفته می شود.

  4- دشمن قبل از تهاجم دست به چه کارهایی می زند چرا ؟ قبل از آنکه تهاجمی صورت بگیرد ، کشور تهدیدکننده سعی می کند با ایجاد ترس میزان توان و آمادگی دفاعی آن کشور را آزمایش کند .اگر این کشور در آمادگی کامل نبود آن وقت تهاجم آغاز می شود و قبل از تهاجم دست به کارهای دیگری مانند تحریم می زند.

  5-تهاجم به چند شکل صورت می گیرد ؟ دو شکل ا- تهاجم نظامی 2- تهاجم فرهنگی

  6-تهاجم نظامی چیست ؟ دشمن با ابزارهای مادی مانند هواپیما ، تانک و سرباز به قصد اشغال یک کشور اقدام به حمله نظامی می کند .

  7- نمونهایی از تهاجم نظامی را نام ببرید. تهاجم رژیم بعثی صدام به کشور ایران (جنگ تحمیلی هشت ساله )

  8-تهاجم فرهنگی چیست ؟ دشمن با ابزارهای غیر نظامی دست به حمله می زند به وسیله ابزار و وسایل فرهنگی

  9- هدف اصلی تهاجم نظامی چیست ؟ اشغال سرزمین و خاک مورد نظر است .

  10 هدف اصلی تهاجم فرهنگی چیست ؟ اشغال ذهن و اعتقادات و تغییر ارزش ها و باورهای دینی مردم است.

  11- تهاجم نظامی و فرهنگی دشمن چه مدت می باشد ؟ در تهاجم نظامی مدت معمولا کوتاه مدت و محدود است ولی در تهاجم فرهنگی بلند مدت و نامحدود است .

  12- چهره ظاهری تهاجم نظامی و فرهنگی دشمن به چه صورت است ؟ در تهاجم نظامی نفرت انگیز و پرسرو صدا ولی در تهاجم فرهنگی فریبنده و جذاب است .

  13-  دشمن در تهاجم نظامی و فرهنگی چگونه خودرا معرفی می کند ؟ دشمن در تهاجم نظامی با اعلام دشمنی و نفرت ولی در تهاجم فرهنگی به صورت اظهار دوستی و محبت خود را معرفی می کند.

  14- ابزار تهاجم دشمن در تهاجم نظامی و فرهنگی چیست ؟ در تهاجم نظامی با ابزار توپ ، تانک ، موشک و... ودر تهاجم فرهنگی با ابزار امواج ماهواره ها ، فیلم های سینمایی و سایر رسانه ها حمله می کند.

  15-آثار تهاجم دشمن در تهاجم نظامی و فرهنگی چیست ؟ آثار دشمن در تهاجم نظامی روی تلفات انسانی ، زیان های اقتصادی و... است ولی آثار تهاجم فرهنگی  موجب فساد اخلاقی ،شیوع مواد مخدر ، فرو پاشی خانواده ها و... است .

  16- مکان های مورد تهاجم دشمن در تهاجم نظامی و فرهنگی را بیان نمایید. مراکز مورد حمله دشمن در تهاجم نظامی مراکز اقتصادی ، نظامی ، مرزی و ... ولی در تهاجم فرهنگی مکان هایی مانند مدارس ، دانشگاهها و مراکز فرهنگی و... می باشد.

  17-خطر ناکترین تهاجم ها کدام است ؟ تهاجم فرهنگی

  18-در کدام یک از تهاجم ها منجر به جنگ بین دو یا چند کشور می گردد؟ در تهاجم نظامی

  19 – جنگ را تعریف نمایید. نبرد خشن و مسلحانه ای است که بین دو یا چند اجتماع مستقل اتفاق می افتد.

  20- دلایل جنگ بین انسان های اولیه چه بود؟ به دست آوردن غنایم ، قدرت نمایی و مقابله به مثل با یکدیگر جنگ می کردند.

  21 چرا جنگ امری نا خوشایند است ؟ زیرا افراد زیادی در جنگ کشته می شوند و آسیب های فراوانی به امکانات و ثروت های مادی و معنوی به هر دو طرف وارد می شود.

  22- آثار و نتایج دفاع از سرزمین واعتقادات را بیان کنید . 1-  حفظ سرزمین وحراست  از ارزش های جامعه 2- زمینه بروز دلاوری جوانان را فراهم می سازد 3- باعث گسترش اخلاق جوانمردانه ، تقویت روحیه سلحشوری و ازخودگذشتگی مردم می شود.

  23- هرملتی بر چه اساسی در مقابل تهاجم بیگانگان ایستادگی و مقاومت می کنند ؟ بر اساس فطرت ذاتی خود و با بهره مندی از تفکر و اراده خویش در مقابل تهاجم فرهنگی ایستادگی و مقاومت می کنند .

  24- قرآن کریم در مورد اهمیت دفاع چه می فرماید ؟ اگر خداوند بعضی از مردم را به وسیله بعضی دیگر دفع نمی کرد صومعه ها ، کلیساها ، کنیسه ها و مساجدی که نام خدا در آنها بسیار برده می شود ویران می شد.

  25- دفاع به چه اقداماتی گفته می شود؟ دفاع به مجموعه اقداماتی گفته می شود که انسان برای حفظ و حراست از حیات ، اعتقادات ، سرزمین و... خود در برابرخطراتی که او را تهدید می کند ، انجام می دهد.

  26-انسان مسلمان ، نوع و شیوه دفاع خود را در برابرتهدیدات متناسب با چه شرایطی انتخاب می کند؟ متناسب با شرایط زمانی ، مکانی و چگونگی خطر و... انتخاب می کند.

  منبع : zolfagharmahdi.blogfa.com

  آمادگی دفاعی نهم

  آمادگی دفاعی نهم | درس2 :تهاجم و دفاع - پرسش ها و پاسخ های آمادگی دفاعی نهم متوسطه (دوره اول)

  صفحه نخست آرشیو مطالب عناوین مطالب ارتباط با ما طراح قالب مذهبی خوراک مطالب آمادگی دفاعی نهم

  پرسش ها و پاسخ های آمادگی دفاعی نهم متوسطه (دوره اول)

  هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...

  درباره ما لینک های ویژه

  ثامن تم | قالب و ابزار مذهبی رایگاه

  نقش علامرودشت تاون

  بشارت 110 | از جنس پلاک

  پایگاه فرهنگی دختر چادری

  پیوندهای روزانه

  .: تمام پیوندها :.

  طراح قالب دیگر امکانات

  مطالب اخیر وبگاه

  درس دوازدهم:در زمان وقوع و بعد از زلزله چه باید کرد ؟

  درس یازدهم: ایمنی در برابر زلزله

  درس دهم: آمادگی در برابر زلزله

  درس نهم: نظام جمع و جنگ افزار شناسی

  درس هشتم: جنگ نرم

  درس هفتم :پدافند غیرعامل

  درس ششم مردان مبارز و زنان قهرمان

  درس پنجم: دوران دفاع مقدس

  درس چهارم: بسیج ، مدرسه ی عشق

  بارم بندی کتاب دفاعی

  درس سوم: انقلاب اسلامی ، تداوم نهضت عاشورا

  درس دوم : تهاجم و امنیت

  درس اول: امنیت و تهدید

  درس دوم : تهاجم و امنیت

  1- امام خمینی (ره) در زمان دفاع مردم از دین و سرزمینشان چه فرمودند؟

  «امروز ما در حال دفاع هستیم و دفاع از کشور یکی از عبادات بزرگ است.»

  2- اگر مرزبانان آبی در مرزهای آبی کشور پهناور ما آماده نباشند ، چه خطراتی کشور را تهدید می کند؟

  الف- دشمن به راحتی به مرزهای آبی نفوذ می کند

  ب-قاچاق کالا و سوخت به آسانی صورت می گیرد

  ج- شهر های ساحلی در معرض تهدید قرار می گیرند.

  د: اطلاعی از نیروهای خارجی نزدیک مرز به دست نمی آیدو نمی توان به موقع تصمیم مناسبی اتخاذ نمود..

  3- تهاجم به چه معناست؟*

  به معنای شبیخون ، هجوم و حمله یک کشور به کشوری دیگر به منظور اشغال و سلطه بر سرزمین است.

  4- معمولاً قبل از تهاجم ،کشور تهدید کننده چه کاری انجام می دهد؟و چه زمانی تهاجم صورت می گیرد ؟

  با ایجاد ترس ، میزان توان و آمادگی دفاعی آن کشور را آزمایش می کند.اگر این کشور در آمادگی کامل نبود ، آن وقت تهاجم آغاز می شود.

  5-معمولاً دشمن قبل از تهاجم چه کاری انجام می دهد؟

  تحریم

  6- آمادگی دفاعی چیست؟*

  به هرگونه آمادگی در مقابل شبیخون ، هجوم و حمله دشمن به کشور (تهاجم دشمن ) آمادگی دفاعی گفته می شود.

  7-نمونه هایی از آمادگی اعتقادی ، روحی و روانی را بنویسید؟

  الف-شرکت در مجالس مذهبی

  ب- بالا بردن علم و معرفت و به موقع تصیم مناسب را اتخاذ نمایید

  ج-در همه کارها بر خداوند توکل نماییم

  8- نمونه هایی از آمادگی نظامی ، سیاسی و اقصادی را بنویسید؟

  الف- ساختن وسایل نظامی جدید و کارآمد

  ب-استفاده از رزمایش های مختلف در خاک و هوا و آب

  ج-خودکفایی در زمینه های مختلف اقتصادی

  د-آشنایی با مسایل روز دنیا

  9- تهاجم به چند شکل انجام می شود آنها را نام ببررید؟*

  1- نظامی(سخت)     2- فرهنگی

  10- تهاجم نظامی چگونه است ؟با مثال.*

  دشمن با ابزارهای مادی مانند: هواپیما ، تانک و سرباز  به قصد اشغال یک کشور اقدام به حمله نظامی می کند.

  مانند: تهاجم رژیم بعثی عراق به ایران(1367-1359)

  11-در تهاجم فرهنگی چه کاری صورت می گیرد؟

  دشمن با ابزار های غیرنظامی دست به حمله می زند . ابزار دشمن در این شکل از تهاجم ، ابزار و وسایل فرهنگی است.

  12- تفاوت تهاجم نظامی و تهاجم فرهنگی چیست؟چهار مورد*

  الف)هدف از تهاجم نظامی، اشغال سرزمین و خاک است ولی هدف در تهاجم فرهنگی ، اشغال ذهن و اعتقادات و تغییر ارزش ها و باورهای دینی مردم است

  ب)در تهاجم نظامی از ابزار توپ ، موشک و... استفاده می شود ولی در تهاجم فرهنگی از امواج ماهواره ای و سایر رسانه ها استفاده می شود.

  ج)زمان تهاجم نظامی معمولاً کوتاه مدت است ولی در تهاجم فرهنگی تدریجی ، بلند مدت و نامحدود است.

  د)در تهاجم نظامی تلفات انسانی و زیان های اقتصادی زیاد است ولی در تهاجم فرهنگی فساد اخلاقی و شیوع مواد مخدرو... زیاد است.

  13- کدامیک از تهاجم ها خطرناک تر است؟

  تهاجم فرهنگی

  14-چه زمانی جنگ اتفاق می افتد؟

  زمانی که تهاجم نظامی یا تهاجم سخت یک کشور علیه کشور دیگر صورت بگیرد.

  15-جنگ را تعریف کنید؟*

  نبرد خشن و مسلحانه ای است که بین دو یا چند اجتماع مستقل اتفاق می افتد.

  16-دلیل جنگ های اوّلیّه چه بود؟ و عمدتاً برای چه می جنگیدند؟

  در ابتدا جنگ ها دلایل ساده و مشخصی داشت و عمدتاً دو طرف برای به دست آوردن غنایم ، قدرت نمایی و مقابله به مثل (تلافی کردن حملات قبلی ) با یکدیگر می جنگیدند.

  17- دلايل شروع جنگ های بزرگ در طول تاريخ را بنویسید.

  الف -طمع به خاک کشور ديگر و رسيدن به منافع مادی؛

  ب- تحت تسلط قرار دادن کشورهای ديگر؛

  ج- اختلافات مرزی و منطقه ای؛

  د- اختلافات سياسی، قومی، مذهبی و …؛

  ه- روحيه خودخواهی و قدرت طلبی حاکمان.

  18- در جنگ چه اتفاقاتی می افتدکه اکثریت انسان ها با آن مخالفند؟

  جنگ امر خوشایندی نیست و عموم انسان های عاقل آن را دوست ندارند و مخالف وقوع جنگ هستند، زیرا می دانند افراد زیادی در جنگ کشته می شوند و آسیب های فراوانی به امکانات و ثروت های مادی و معنوی هر دو طرف وارد می شود.

  19- دفاع از سرزمین و اعتقادات باعث چه می شود؟*

  زمینه بروز دلاوری در جوانان را فراهم می سازد و باعث گسترش اخلاق جوانمردانه ، تقویت روحیه سلحشوری و از خود گذشتگی مردم می شود.

  20-معمولاً چه افرادی در جنگ تبدیل به قهرمان ملت خود می شوند؟

  بهترین و با انگیزه ترین افراد از سرزمینشان تا پای جان دفاع می کنند و تبدیل به  قهرمانان ملت خود می شوند.

  21- چگونه عزت و سربلندی و رسیدن به کمال به دست می آید؟

  با مقاومت در برابر تجاوز گران

  منبع : defaee94.blogfa.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 21 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید