این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  یک متر مربع صفحه خورشیدی با استفاده از تابش خورشید در هر ساعت حدود 200 وات برق تولید می کند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  یک متر مربع صفحه خورشیدی با استفاده از تابش خورشید در هر ساعت حدود 200 وات برق تولید می کند را از این سایت دریافت کنید.

  پرتال جامع اطلاعات انرژی

  هر متر مربع از سطحی که خورشید در یک روز بدون ابر و آلودگی بر اون می تابد حدودا ۱۰۰۰ وات (یک کیلو وات) توان تابشی دریافت می کند. (در جاهایی این مقدار کمی کمتر یا بیشتر است) هر متر مربع از این پنل ها حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ وات دریافت انرژی می توانند داشته باشند،

  درباره ما تماس با ما ورود ثبت نام

  دسته بندی

  شما اینجا هستید:   خانه اطلاعات انرژی انرژی خورشیدی مقدار وات تولید برق از پنل خورشیدی در ارتباط با ساعات تابش

  مقدار وات تولید برق از پنل خورشیدی در ارتباط با ساعات تابش

  بیانیه شرکت برق در خصوص نصب و راه اندازی صفحات خورشیدی در ساختمانهای کشور در مقیاس یک کیلو وات و دریافت 50 درصد تسهیلات بلاعوض باعث شد تا اطلاعاتی مبنی بر اینکه یک کیلو وات چه میزان برق در ماه تولید می کند و همچنین مقدار میانگین مصرف ماهانه یک خانواده چند کیلو وات است در اختیارتان قرار دهیم.

  مهمترین پارامتری که در شرایط جغرافیایی مختلف بر روی ظرفیت پنل ها تاثیر می گذارد متوسط تابش روزانه آفتاب در یک منطقه بر حسب ساعت است خوشبختانه از این لحاظ ایران کشوری است که بیشتر روزهای سال را آفتابی می گذراند و متوسط سالانه روزهای آفتابی در ایران به خصوص مناطق مرکزی بسیار بالاست جدول زیر بیانگر متوسط مدت تابش آفتاب بر حسب ساعت در ماههای مختلف سال در پایتخت ایران می باشد.

  متوسط میزان تابش آفتاب در هر روزماه12 ساعت و43 دقیقهفروردین14 ساعتاردیبهشت14 ساعت و 10 دقیقهخرداد14 ساعت و 10 دقیقهتیر13 ساعت و 6 دقیقهمرداد12 ساعت و 12 دقیقهشهریور11 ساعت و 50 دقیقهمهر10 ساعت و 54 دقیقهابان10 ساعت و6 دقیقهاذر10 ساعت و 5 دقیقهدی10 ساعتبهمن11 ساعت و 30 دقیقهاسفند

  با توجه به جدول فوق می توان نتیجه گرفت که متوسط تابش آفتاب در ایران تقریبا 12 ساعت در روز است که البته این مقدار در تابستان بیشتر و در زمستان کمتر خواهد بود .

  شایان ذکر است که برای نصب هر کیلو وات صفحات خورشیدی به 10 متر مربع فضایی بدون سایه، رو به جنوب و آفتاب رو نیاز است. میزان باری که هر متر مربع از این تجهیزات بر پشت بام اعمال میکند چیزی حدود 50 کیلوگرم است و این صفحات با شیبی حدود 30 تا 45 درجه رو به جنوب کار گذاشته می شوند.

  هر متر مربع از سطحی که خورشید در یک روز بدون ابر و آلودگی بر آن می تابد حدود ۱۰۰۰ وات (یک کیلو وات) توان تابشی دریافت می کند. (در جاهایی این مقدار کمی کمتر یا بیشتر است) هر متر مربع از این پنل ها حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ وات دریافت انرژی می توانند داشته باشند، که با توجه به تعداد ساعات تابش آفتاب بر این پنل ها می توان به ازای هر ساعت تابش بر این 10 متر مربع 1 کیلو وات برق تولید کرد به فرض با تابش 10 ساعت در روز چیزی حدود 10 کیلو وات ساعت برق در آن روز و حدود 300 کیلو وات ساعت در یک ماه تولید می شود که این میزان بستگی به ساعات مفید تابش خورشید در روز و  هوایی بدون ابر و آلودگی در محیط دارد.

  برای محاسبه مصرف متوسط منزل خود در یک ساعت بر حسب وات کافیه از فرمول زیر استفاده کنید:

  (کیلو وات ساعت مصرفی تقسیم بر تعداد روز قبض تقسیم بر ۲۴) ضربدر ۱۰۰۰

  به طور مثال اگر مصرف یک ماهه شما ۳۶۰ کیلو وات ساعت باشه مصرف متوسط شما در یک ساعت(۳۶۰ تقسیم بر ۳۰ تقسیم بر ۲۴) ضربدر ۱۰۰۰= ۵۰۰ وات          خواهد بود.

  در ذیل نیز جدولی مبنی بر میزان مصرف ماهانه به کیلو وات و قیمت پایه آن در سال 94 قرار داده شده است.

  متوسط انرژی مصرفی ماهانه (کیلووات ساعت در ماه)قیمت پایه سال 93 به ازای هر کیووات ساعت (ریال)قیمت پایه سال 94به ازای هر کیووات ساعت (ریال) 0 تا 100372409 100 تا 200434477 200 تا 3009301023 300 تا 40016741841 400 تا 50019222114500  تا 60024182660مازاد بر 60026662933

  اطلاعات تکميلي

  حوزه کاربرد: پنل خورشیدی منابع پیشنهادی:

  محاسبات انرژی تابشی خورشید در خارج از جو

  منابع پیشنهادی:

  برآورد تابش کل انرژی خورشیدی با استفاده از مدل آنگستروم

  چهارشنبه, 12 اسفند 1394 ساعت 08:00

  انرژی تجدید پذیر , انرژی خورشیدی , آلودگی هوا , محیط زیست , پنل خورشیدی , تولید برق , محاسبه تابش خورشیدی

  هیات تحریریه

  اطلاعات تماس

  اصفهان - بزرگراه شهید میثمی، ابتدای بلوار کشاورز، برج آزاد، طبقه 7 ، واحد شماره 8 ، پرتال جامع انرژی

  کد پستی: 8174714569

  تلفن تماس: 37763579-031

  info(@)energyenergy.ir

  کلیه حقوق مادی معنوی این سایت متعلق به پرتال جامع انرژی میباشد.

  منبع : www.energyenergy.ir

  هر پنل خورشیدی چه مقدار برق تولید می کند؟ – Gam Green Solar Energy

  هر پنل خورشیدی چه مقدار برق تولید می کند؟

  ژانویه 20, 2019فهیمه سادات سجادی راداخبار و رویدادهابدون دیدگاه

  میزان برق تولیدی پنل خورشیدی به ۳ عامل بستگی دارد:

  ۱٫ اندازه پنل خورشیدی

  ۲٫ راندمان پنل خورشیدی

  ۳٫ میزان نوری که بر پنل تابیده می شود.

  در این مقاله می خواهیم میزان انرژی تولید شده از هر پنل سولار را بررسی و مقایسه ای بین توان پنل و توان مورد نیاز برخی از وسایل الکتریکی بپردازیم.

  ابعاد پنل خورشیدی

  پنل های خورشیدی در ابعاد و اندازه های مختلف و با توجه به خروجی مورد نیاز ساخته می شوند. اما پنل هایی که به طور معمول در ساخت نیروگاه های خورشیدی کوچک و بزرگ استفاده می شوند، دارای ۶۰ یا ۷۲ سلول خورشیدی می باشند. ابعاد تقریبی پنل های دارای ۶۰ سلول ۱۶۵*۹۹ سانتی متر و ابعاد تقریبی پنل های ۷۲ سلول ۱۹۵*۹۹ سانتی متر می باشد. برای مشاهده سایر ابعاد پنل های خورشیدی می توانید از مشخصات درج شده در کاتالوگ پنل های خورشیدی استفاده نمایید.

  درصورتی که به پنل خورشیدی عکس بالا دقت کنید ۶۰ مربع مشکی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که به وسیله سیم هایی به یکدیگر متصل شده اند. به این مربع های سلول خورشیدی گفته می شود. سلول ها با دریافت انرژی خورشیدی، انرژی الکتریکی را تولید و به وسیله سایر اجزای یک سیستم خورشیدی در اختیار شما قرار می دهند.

  ابعاد یک پنل خورشیدی چقدر اهمیت دارد؟

  میزان انرژی الکتریکی تولیدی توسط یک پنل خورشیدی ارتباط مستقیمی با تعداد سلول های قرار گرفته در کنار یکدیگر دارد به همین خاطر ابعاد پنل های خورشیدی از اهمیت بسزایی برخوردار است. ابعاد پنل های خورشیدی تقریبا در زمان های مختلف ثابت بوده است اما تولید کنندگان با استفاده از تکنولوژی های جدید توانسته اند با ثابت نگه داشتن ابعاد، راندمان پنل های خورشیدی و در نتیجه انرژی تولید شده از واحد سطح را افزایش دهند.

  راندمان پنل های خورشیدی

  راندمان پنل های خورشیدی به معنی میزان انرژی الکتریکی تولید شده به وسیله انرژی خورشیدی می باشد. پنل های خورشیدی تولید شده در سال ۱۹۵۴ تنها ۶% از انرژی خورشیدی دریافتی را به الکتریسیته تبدیل می کردند. در صورتی که سلول های خورشیدی با این راندمان را همانند شکل بالا در یک پنل ۶۰ سلولی در کنار یکدیگر قرار دهیم، میزان انرژی الکتریکی تولیدی ۲۰ وات می باشد که این میزان یک سوم انرژی مورد نیاز برای روشن سازی یک لامپ ۶۰ وات می باشد. در حال حاضر راندمان پنل های خورشیدی با ثابت ماندن ابعاد آنها تا ۲۰% افزایش یافته است.

  نحوه محاسبه توان خروجی پنل های خورشیدی

  با مشاهده اطلاعات درج شده در لیبل پنل های خورشیدی می توانید توان خروجی آنها را در شرایط استاندارد یا STC بدست آورید. برای بدست آوردن توان خروجی در شرایط استاندارد از تاباندن ۱۰۰۰ وات انرژی بر ۱ متر مربع از سلول های خورشیدی استفاده می کنند. این میزان انرژی به طور تقریبی با انرژی دریافتی از خورشید در ظهر برابری می کند.

  توان مصرفی وسایل الکتریکی

  برای بدست آوردن میزان توان مصرفی دستگاه های الکتریکی خود می توانید از مشخصات درج شده بر روی لیبل دستگاه استفاده کرده و یا از فروشنده مشخصات فنی را دریافت کنید. در زیر توان مصرفی برخی از دستگاه های الکتریکی مشخص شده است:

  وسیله الکتریکی وات مصرفی وسیله الکتریکی وات مصرفی

  کولر آبی ۷۰۰ لامپ مهتابی ۶۰

  شارژر موبایل ۱۰ لامپ هالوژنی ۱۵۰

  مودم باسیم ۲۵ لامپ رشته ای معمولی ۱۰۰

  مودم وایرلس ۵۰ دستگاه فتوکپی ۱۵۰۰

  کامپیوتر با مانیتور ۲۵۰ تلویزیون معمولی ۲۱″ ۱۵۰

  لپ تاپ ۴۵ تلویزیون LCD سایز ۴۰″ ۱۲۰

  اسکنر ۴۰ تلویزیون LED سایز ۴۰″ ۱۰۰

  سوئیچ شبکه ۱۰۰ سوئیچ شبکه ۲۴ کانال ۱۵۰

  سرور کوچک ۱۲۰۰ پرینتر لیزری ۴۵۰

  یخچال ۱۲ فوت ۲۸۰ پرینتر جوهرافشان ۲۵۰

  یخچال ۱۶ فوت ۳۵۰ پرینتر لیزری سه کاری ۷۰۰

  یخچال ۲۰ فوت ۴۲۰ سرور بزرگ ۲۲۰

  پنل_خورشیدی, توان_سولار_پنل, راندمان_پنل_خورشيدي, سلول _خورشیدی, سولار ماژول

  Related Posts

  اخذ نمایندگي اینورتر

  ژانویه 16, 2019

  آفتاب نيروي سبز گام ،واحد برتر تحقيق و توسعه !

  ژانویه 16, 2019

  پاسخی بگذارید

  منبع : gamgse.com

  سیستم برق خورشیدی خانگی و محاسبه تقریبی هزینه آن

  یک سیستم PV خورشیدی از بخش های مختلفی تشکیل شده که بایستی با توجه به کاربرد ، موقعیت مکانی و نوع سیستم انتخاب شوند. با احداث نیروگاههای خانگی می توانید برق مورد نیاز خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین کنید. دو نوع نیروگاه خانگی وجود دارد. یکی برای فروش برق به شبکه و دیگری برای مصرف خود.

  برق نیوز انرژی‌های تجدیدپذیر سیستم خورشیدی

  پ 18 کد خبر: ۱۷۳۷۳ ۳۵۹ نظر

  تاریخ انتشار : ۰۹:۵۸ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۵

  سیستم برق خورشیدی خانگی و محاسبه تقریبی هزینه آن

  یک سیستم PV خورشیدی از بخش های مختلفی تشکیل شده که بایستی با توجه به کاربرد ، موقعیت مکانی و نوع سیستم انتخاب شوند. با احداث نیروگاههای خانگی می توانید برق مورد نیاز خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین کنید. دو نوع نیروگاه خانگی وجود دارد. یکی برای فروش برق به شبکه و دیگری برای مصرف خود.

  سرویس تجدیدپذیر برق نیوز: خورشيد به عنوان يك منبع بي پايان انرژي مي تواند حل كننده مشكلات موجود در زمینه انرژي و محيط زيست باشد . متاسفانه انرژی ارزان و سود بانکی بالا هر دو باعث می شود که هزینه کردن در سیستم برق خورشیدی در کشور ما مقرون به صرفه به نظر نیاید در صورتی که در دراز مدت این سیستم ها بسیار مقرون به صرفه هستند و تاثیر بسزایی در کم کردن آلودگی هوا نیز خواهند داشت.هزینه احداث نیروگاه خورشیدی برای تامین برق مورد نیاز خود نظیر ویلا، خانه، باغ، پکیج مسافرتی و...اینجا کلیک کنید

  سیستم‌های خورشیدی جهت مصارف عمومی و کشاورزی، بصورت نیروگاههای مستقل از شبکه سراسری یا سیستمهای متصل به شبکه سراسری با ساختار نصب ثابت و یا متحرک در واحدهای کوچک باتوان پائین جهت تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز ماشین حساب‌های کوچک تا سیستم‌های بزرگ نیروگاهی به کار می رود.

  احداث انواع نیروگاه خورشیدی برای فروش برق به دولت و درآمدزایی (سرمایه گذاری و کسب درآمد)اینجا کلیک کنید

  هر متر مربع از سطحی که خورشید – در یک روز بدون ابر و آلودگی بر آن می‌تابد حدودا ۱۰۰۰ وات توان تابشی دریافت می‌کند. میزان تابش متوسط در ایران در حدود ۹۵۰ وات بر متر مربع است. پنل‌های خورشیدی موجود در بازار تجاری، راندمان حدود ۱۷ تا ۲۲ درصد دارند و با توجه با اینکه تمامی سطح یک پنل خورشیدی شامل سیلیکون‌های دریافت انرژی نیست، هر متر مربع از این پنل‌ها حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ وات دریافت انرژی می‌توانند داشته باشند. البته باید توجه کرد که این مقدار انرژی در صورت تابش عمود نور خورشید به پنل است و زاویه پنل‌ها در فصول مختلف سال باید تنظیم بشود. پنل‌های خورشیدی تجاری عموما بالای ۳۰۰ وات هستند.

  انواع سیستم برق خورشیدی مورد استفاده در یک خانه:

  1- متصل به شبکه (On Grid): در سیستم متصل به شبکه برق تولید شده از انرژی خورشید به شبکه برق سراسری تزریق خواهد شد. در حقیقت در این سیستم کاربر برق تولیدی خود را به سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ایران (ساتبا) که دولتی است می فروشد. در این روش، برق تولید شده پس از تبدیل شدن بوسیله اینورتر مخصوص سیستم های متصل به شبکه و با استفاده از کنتورهای مخصوص، به شبکه برق سراسری تزریق خواهد شد. در این حالت کاربر در حقیقت یک نیروگاه کوچک خورشیدی در خانه خود احداث نموده است که با توجه به سرمایه و فضا می تواند از 1 تا 200 کیلووات در خانه نیروگاه احداث نماید.

  2- منفصل از شبکه (Off Grid): در این نوع سیستم، برق تولید شده از پنل خورشیدی، وارد باتری شده و در آن ذخیره می گردد. سپس برق ذخیره شده در باتری پس از تبدیل شدن به برق متناوب توسط اینورتر مخصوص سیستم های منفصل از شبکه، وارد مدار برق خانه می شود. در این روش یک کاربر می تواند همه یا بخشی از برق خانه خود را با استفاده از برق خورشیدی تامین نماید. در ادامه به توضیح سیستم برق خورشیدی منفصل از شبکه و همچنین برآورد هزینه برای یک خانه پرداخته می شود.

  ویژگی های فنی سیستم خورشیدی خانگی

  اجزای سیستم فتوولتائیک عبارتند از:

  پنل (سلول های فتوولتائیک): این سلول ها مربع های نازک دیسک ها یا فیلم هایی از جنس نیمه هادی هستند که ولتاژ و جریان کافی را در زمان قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید تولید می کند. پنل‌های خورشیدی متداول به دو نوع مونو کریستال و پلی کریستال تقسیم می‌شوند. پنل‌های مونو کریستال کمی بهتر از پنل پلی کریستال می‌باشند.

  پنل‌های معمول برای یک سیستم خورشیدی خانگی در انواع ۲۵۰ و تا بالای ۵۰۰ واتی می‌باشد.ابعاد آن‌ها ۲ متر در ۱ متر (یا ۱.۷ متر در ۱ متر) می‌باشد و به دو نوع منوکریستال و پلی کریستال تقسیم می‌شوند. برای آشنایی با پنل های خورشیدی روی لینک زیر کلیک نمایید:

  آشنایی با انواع پنل خورشیدی اینجا کلیک کنید

  بهترین پنل خورشیدی مناسب ایران

  پنل‌های خورشیدی یا پنل‌های سولار (Solar Panel) جهت تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه خورشیدی به کار برده می‌شوند. یک پنل گران قیمت با بازدهی بالا ممکن است دقیقا” به اندازه‌ی یک پنل استاندارد یا مقرون به صرفه تحت شرایط مشابه خوب عمل کند. برای انتخاب یک پنل خورشیدی پارامتر‌هایی مانند کیفیت تابش خورشید، زاویه نصب، ضریب دمایی و ... باید مورد بررسی قرار بگیرد. برای مشاهده توضیحات کامل روی لینک زیر کلیک نمایید:

  بهترین پنل خورشیدی مناسب ایران- اینجا کلیک نمایید

  اینورتر (مبدل): وسیله ایست که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) برای مصرف، تبدیل می کند. اینورترهای خورشیدی به دو نوع منفصل از شبکه و متصل به شبکه تقسیم می‌شوند.

  در نوع متصل به شبکه، برق تولیدی از پنل خورشیدی به طور مستقیم به اینورتر وارد می‌شود. بنابراین این اینورتر با اینورترهای معمولی متفاوت است. زیرا برق تولید شده از پنل به دلیل تاثیرات شرایط محیطی مانند تغییرات تابش نور خورشید همیشه در حال تغییر است. پس اینورتر با یک توان ورودی یکنواخت روبرو نیست و در نتیجه باید الگوی خاصی برای تبدیل برق مستقیم به برق متناوب داشته باشد. در نتیجه قیمت اینورتر خورشیدی نسبت به اینورتر معمولی بالاتر است.

  در نوع منفصل از شبکه، اینورتر برق ذخیره شده در باتری را از ۱۲ ولت مستقیم به ۲۲۰ ولت متناوب تبدیل می‌کند تا مناسب برای استفاده در وسایل برقی خانه شود. اینورتر‌ها هرچه قدر شکل تبدیلشان سینوسی‌تر باشد، بهتر خواهند بود. این اینورتر‌ها مانند اینورتر متصل از شبکه نیستند، زیرا برق یکنواخت باتری را تبدیل خواهند کرد.

  منبع : barghnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید