در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  https //amlak.mrud.ir مراجعه نمایید

  1 بازدید

  https //amlak.mrud.ir مراجعه نمایید را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  سامانه ملی املاک و اسکان اجرایی شد/ ارائه اولین لیست خانه‌های خالی در شهریورماه

  سامانه ملی املاک و اسکان اجرایی شد/ ارائه اولین لیست خانه‌های خالی در شهریورماه

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سامانه ملی املاک و اسکان کشور روز سه‌شنبه ۲۸ مردادماه در مراسمی با حضور محمد اسلامی اجرایی شد.

  محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بخشی از این مراسم با بیان اینکه، سامانه املاک و اسکان در بهمن‌ماه سال گذشته رونمایی و آماده بهره‌برداری شد، گفت: طی ماه‌های گذشته توانستیم اطلاعات جامعی را از سازمان امور مالیاتی و برخی دستگاه‌های دیگر دریافت کنیم.

  او افزود: بر اساس اطلاعات سامانه که تا امروز گردآوری و پالایش شده، بیش از ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شناسایی و شناسنامه‌دار شده است که این تعداد ۴۰ تا ۴۵ درصد از واحدهای مسکونی کشور را شامل می‌شود.

  محمودزاده با بیان اینکه ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مالک حقیقی و حقوقی، مالکیت این واحدها را در اختیار دارند، اظهار کرد: طبق شناسایی انجام‌شده، دو میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار کشور، بیش از یک واحد مسکونی در اختیار دارند و نام یک‌هزار و ۵۰۰ شخصیت حقوقی نیز در این بین به چشم می‌خورد.

  او عنوان کرد: مالکیت واحدهای مسکونی در کشور به حدود ۹۱ میلیون کد ملی تعلق دارد؛ مابه‌التفاوت این عدد نسبت به جمعیت به این دلیل است که مالکیت بخشی از واحدها به نام افراد متوفی است و هنوز انتقال مالکیت، انجام نشده است. 

  او با اشاره به مالکیت حدود ۷۳ هزار شخص زیر ۱۸ سال در کشور گفت: بیش‌ترین واحدهای مسکونی که به‌نام یک شخصیت حقیقی است، مربوط به فردی با مالکیت ۶۰۵ واحد مسکونی است؛ همچنین شخصیتی حقوقی را شناسایی کرده‌ایم که مالکیت ۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد را در اختیار دارد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک‌هایی به مالکان دارای دو و چند واحد مسکونی از امروز خبر داد و گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک، ظرف ۱۰ روز آینده به این دسته از مالکان فرستاده خواهد شد و این افراد فرصت خواهند داشت تا با ورود به سامانه املاک و اسکان، وضعیت فعلی واحد خود مبنی بر اینکه خالی و یا در اجاره است را مشخص و مستندات لازم را بارگذاری کنند.

  او گفت: اولین لیست خانه‌های خالی برای اقدام در شهریورماه به سازمان امور مالیاتی تحویل می‌شود. این موضوع علی‌رغم کمبود و نبود اطلاعات کافی برای نخستین بار در کشور انجام شد و اتفاق بسیار بزرگی است که در کنار سایر مزایا، وزارت راه و شهرسازی را قادر می‌سازد تا با افزایش عرضه واحدهای مسکونی به بازار اجاره و خرید و فروش، تاثیر مثبتی بر این بخش بگذارد.

  محمودزاده خاطرنشان کرد: از هنگامی که سامانه راه‌اندازی شده است و بر طبق آمار معاملات مسکن، شاهد افزایش ۳۰ درصدی عرضه واحدهای مسکونی به بازار هستیم که حکایت از موفقیت‌آمیز بودن جو روانی رونمایی از سامانه بوده است. از امروز نیز سامانه به‌طور رسمی اجرایی می‌شود و شناسایی‌های لازم را انجام خواهد داد.

  منبع مطلب : www.mrud.ir

  مدیر محترم سایت www.mrud.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سامانه تعیین تکلیف خانه‌های خالی یا مزاحم روزانه مردم؟!

  سامانه تعیین تکلیف خانه‌های خالی یا مزاحم روزانه مردم؟!

  خط بازار: در حالی که قرار بود سامانه املاک و اسکان وزارت راه، راهی برای عرضه خانه‌های خالی به چرخه عرضه در بازار مسکن تبدیل شود، اما این سامانه مزاحمت‌ها و استرس‌های متعددی را برای مالکان واحد‌های مسکونی ایجاد کرده است.

  یکی از کاربران در پیامی در این زمینه نوشته است: «با وجود اینکه خانه دومی ندارم، اما بیش از ۱۰ بار برای بنده پیامک ارسال شده است که با مراجعه به سامانه املاک و اسکان وزارت راه، وضعیت خانه دوم خود را مشخص کنم؛ در حالی که بنده اصلا خانه دومی ندارم که بخواهم تکلیف را مشخص کنم. ضمن اینکه تنها سه دنگ همان خانه‌ای که در آن اسکان دارم به نام بنده است و سه دنگ دیگر به نام همسرم ثبت شده است. هرچند با مراجعه به این سایت وضعیت خانه را تعیین تکلیف کردم، اما نکته جالبی که در این میان وجود دارد این است که دو خانه به نام بنده در این سامانه ثبت شده در حالی که هر کدام از آدرس‌های ذکر شده، یکسان است، اما با دو کدپستی ثبت شده است! این نشان می‌دهد آدرس هر دو واحد یکی است، اما چون با دو کدپستی ثبت شده، آن را دو واحد مسکونی به حساب آورده‌اند!».

  این کاربر در ادامه نوشته است: «جدای از این مسئله، با وجود اینکه به این سامانه مراجعه کرده و تعیین تکلیف کرده‌ام، اما در بعضی روز‌ها تا چهار پیامک برای بنده ارسال می‌شود که در آن نوشته است: مالک محترم برای تعیین وضعیت سکونت و مالکیت املاک خود، ظرف مدت ۱۰ روز آینده به سامانه املاک و اسکان به آدرس http://amlak.mrud.ir مراجعه نمایید.»

  این شهروند که از حجم بالای پیامک‌های تکراری ارسال شده به وی ابراز کلافه‌گی کرده است، با ارسال تصویر فوق، می‌نویسد: «آقایان! حداقل یک راه تماسی در این پیامک‌ها یا در سایت املاک و اسکان بگذارید تا بگوییم خانه دومی نداریم که خالی باشد، تا اینقدر ما را هر روز با پیامک‌های خود آزار ندهید و به ما در این وانفسای اقتصادی اینقدر استرس وارد نکنید که نگران مالیات‌دهی برای خانه دومی که نداریم باشیم.»

  در همین حال بعضی مخاطبان سایت‌های دیگر هم از این نابسامانی ایجاد شده درباره تعیین تکلیف خانه‌های دوم ابراز گلایه کرده و اعلام می‌کنند پیامک‌هایی برای تعیین تکلیف خانه‌هایی که متعلق به آن‌ها نیست برایشان ارسال شده است.

  این مخاطبان اعلام کرده‌اند با وجود اینکه مدتی پیش منزل مسکونی خود را فروخته‌اند، اما پیامکی در راستای تعیین تکلیف هر دو خانه در بازه زمانی ۱۰ روزه دریافت کرده‌اند. این شهروندان ابراز می‌کنند اگرچه در این پیامک‌ها آدرسی برای تعیین تکلیف خانه دومی که ندارند ذکر شده است، اما پس از باز کردن لینک صرفا می‌توانند آخرین اطلاعات مالکیت خانه خود را مشخص کنند، در حالی که دیگر دسترسی به اسناد و مدارک واحد مسکونی پیشین خود و نیز مالک جدید ندارند که بخواهند اطلاعات را وارد کنند.اگرچه اخذ مالیات از خانه‌های خالی را می‌توان اقدامی مثبت در عرضه این واحد‌ها در بازار مسکن برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در این بازار توصیف کرد، اما نباید با برخی عجله‌کاری‌ها این اقدام را زیر سوال برد و موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم آورد.

  پیشتر مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بود: روزانه ۱۰۰ هزار پیامک به مالکان بیش از یک واحد مسکونی ارسال می‌شود. وزیر راه نیز گفت که تاکنون ۱.۵ میلیون پیامک در این زمینه ارسال شده است.

  منبع مطلب : khatebazar.com

  مدیر محترم سایت khatebazar.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  احمد وطن دوست 6 ماه قبل
  0

  ۱- من سرپرست خانوار هستم ومستاجر لیکن اجاره منزل بنام همسرم هست در سامانه به چه نحوی باید وارد بکنم؟

  ۲- همسرم مالک یک اپارتمان ۶۰ متری

  وقتی اطلاعات را وارد میکنیم سئوال میشود زیر مجموعه هستید ؟وقتی جواب میدهیم اطلاعات سرپرست را بااطلاعات همسرم قاطی میکند و دیگر ادامه ثبت نام امکان پذیر نمیشود چاره چیست؟

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید