این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  sajed.divan-edalat.ir سامانه ثبت دادخواست دیوان عدالت اداری

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  sajed.divan-edalat.ir سامانه ثبت دادخواست دیوان عدالت اداری را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  دیوان عدالت اداری

  تلفن: ۹-۵۱۲۰۱-۰۲۱

  کد پستی: ۶۹۹۹۸-۱۴۴۵۶

  ایمیل: [email protected]

  منبع مطلب : divan-edalat.ir

  مدیر محترم سایت divan-edalat.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  sajed.divan-edalat.ir | سامانه ثبت دادخواست دیوان عدالت اداری

  sajed.divan-edalat.ir | سامانه ثبت دادخواست دیوان عدالت اداری


  دیوان عدالت اداری یکی از مراجع قضایی است که مهم ترین مسئولیت آن رسیدگی به دعاوی و شکایت های مردم از مراجع اداری و دولتی است . تعداد پرونده های این مرجع قضایی بسیار زیاد بوده و به همین علت روند رسیدگی در دیوان عدالت اداری بسیار زمان بر است . از این رو و به دلیل آنکه روند رسیدگی به پرونده ها تسریع پیدا کند ، سامانه ای تحت عنوان درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری راه اندازی شده است .

  درگاه خدمات الکترونیک دیوان عدالت اداری این امکان را برای کاربران خود فراهم می کند ، که از طریق این سامانه و بدون نیاز به مراجعه حضوری دادخواست خود را به ثبت برسانند و همچنین امکان پیگیری پرونده ها از طریق آن فراهم است . در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص ثبت نام و نحوه ثبت دادخواست در درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری به نشانی sajed.divan-edalat.ir می پردازیم .

  ثبت نام در درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری

  کاربران برای آنکه بتوانند از امکانات درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری استفاده کنند ، لازم است ابتدا در این سامانه ثبت نام کنند . نکته بسیار مهمی که برای ثبت نام در این سامانه وجود دارد ، آن است که تا زمانی که شخص در سامانه ثنا ثبت نام به عمل نیاورده باشد ، نمی تواند در این درگاه الکترونیکی ثبت نام کند . در ادامه نحوه ثبت نام در درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری را به طور کامل توضیح می دهیم :

  1- ابتدا باید آدرس sajed.divan-edalat.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو کنید و دقیقا وارد همین صفحه شوید .

  2- بعد از ورود به صفحه اصلی و برای ثبت نام لازم است ابتدا گزینه ثبت نام را انتخاب کنید .

  3- در این مرحله باید کد ثنا و تاریخ تولد خود را همراه با عبارت امینتی وارد کرده و گزینه بعدی را فعال کنید و ثبت اطلاعات را تا مراحل انتهایی و تکمیل فرآیند ثبت نام ادامه دهید .

  نحوه ثبت دادخواست در درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری

  همانطور که گفته شد کاربران با استفاده از این سامانه می توانند دادخواست خود را در دیوان عدالت اداری ثبت کرده و اطلاعات مربوط به پرونده هایشان را مشاهده کنند . در واقع هم از اتلاف وقت و انرژی آن ها جلوگیری شده و هم دیگر لازم نیست که هزینه ای را بابت خرید فرم های دادخواست صرف کنند . با استفاده از راهنمای تصویری زیر می توانید به راحتی از امکان ثبت دادخواست در سامانه sajed.divan-edalat.ir استفاده کنید :

  1- بعد از ورود به درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری ، لازم است ابتدا کد کاربری ، رمز عبور و حاصل جمع اعداد را وارد کرده و سپس گزینه ورود را فعال کنید .

  2- بعد از آنکه وارد صفحه شخصی خودتان شدید برای ثبت دادخواست لازم است مانند تصویر علامت خودنویس را انتخاب کنید . حالا یکسری توضیحات برای شما به نمایش درمی آید که بعد از مطالعه آن ها گزینه بله را در کنار عبارت متن فوق را مطالعه و با آن موافقم فعال کنید .

  3- زمانی که گزینه بله را فعال می کنید در پایین صفحه یک فرم شبیه فرم دادخواست برای شما به نمایش در می آید . ابتدا باید اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید .

  4- بعد از تکمیل اطلاعات اگر پرونده شما در مرحله تجدید نظر قرار دارد و یا آنکه مدارکی برای اسکن در اختیار دارید ، لازم است رای بدوی و یا مدارک پرونده را اسکن کنید . بعد از اتمام تکمیل اطلاعات و اسکن مدارک گزینه ذخیره را فعال کنید تا دادخواست شما ثبت شود .

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری در کانال تلگرام آیین دادرسی عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت اداری پاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید